Rodzina Kulski z Bierunia; vel Mieszkańcy Bierunia

Strona główna Fora Poszukiwania Rodzina Kulski z Bierunia; vel Mieszkańcy Bierunia

Otagowane: 

Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma 1 głos, i został ostatnio zaktualizowany przez  Historyk85 2 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #16133

  Historyk85
  Użytkownik

  Witam wszystkich Forumowiczów!

  Od dłuższego czasu zbieram informacje na temat rodziny Kulskich z Bierunia; i jak się zdaje wyczerpałem możliwości jakie dają zbiory Archiwów Państwowych w Pszczynie, i w Katowicach; stąd moje pytanie,czy ktoś jest również zainteresowany tą rodziną?, i posiada jakieś informacje na jej temat?
  Z moich dotychczasowych badań wynika, że była to „wpływowa” rodzina, i jej przedstawiciele wielokrotnie piastowali urzędy miejskie: burmistrzów, radnych i pisarzy, a najstarsza wzmianka o Kulskich z Bierunia, jaką obecnie dysponuje pochodzi z 1688 roku.
  Zaznaczam, że moja kwerenda nie objęła jeszcze Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach, ale zdobycie samych „suchych” metryk nie jest moim jedynym celem, chodź i na to przyjdzie czas, i chcę w większym stopniu zrekonstruować dzieje tej rodziny zwłaszcza przed 1843 rokiem, w oparciu o źródła narracyjne.

  Interesują mnie także inne rodziny, takie jak: Kocurowski, Gawlik, Mijalski, Miernik.

  PS. W związku ze swoimi poszukiwaniami zgromadziłem sporo informacji na temat mieszkańców Bierunia. Niniejszy post jest zarazem moim debiutem na Forum 😉

  Pozdrawiam:
  Andrzej

Przeglądasz 1 wpis (z 1)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Facebook