Bobrowniki

Wykaz mieszkańców na przestrzeni wieków

1668r.- we wsi było 20 kmieci.
1674r. we wsi były 4 młyny napędzane wodą rzeki Brynicy:
– młyn Gajdziński, później zwany Gaździk, młynarzem był Marcin Gajdzik.
– Kuna, znajdował się w pobliżu południowej części dzisiejszych Namiarek.
– Wygoda, naprzeciw Kamienia.
– Oparowski, funkcjonował już w 1674r. Młynarzem był Wawrzyniec Opara (Młyn znajdował się przy samej granicy ze Śląskiem i po powodzi z 1736r. niespodziewanie znalazł się po drugiej stronie rzeki).

 

Według zapisów z książki podatkowej sołtysa Bobrownik Józefa Dudy sporządzono poniższy wykaz gospodarzy i gospodarstw. Bobrowniki 1900 r.
1. Piotr Bacia
2. Józef Bacia
3. Mikołaj Bacia i Józef Październiak
4. Mateusz Bacia
5. Norbert Boroń
6. Mikołaj Bartusik
7. Tomasz Boroń i Kacper Dyszy
8. Mateusz Bacia i Franciszek Zawodnik
9. Filip Bartusik
10. Piotr Boroń
11. Józef Bochenek
12. Feliks i Agnieszka Cieśla
13. Franciszek Chwistek
14. Franciszek Czapierzyński
15. Wojciech Chwistek
16. Jakub Cieśla
17. Jakub Czarnecki
18. Franciszek Cieśla
19. Antoni Cieśla
20. Kazimierz Cieśla
21. Franciszek Dyszy
22. Józef Dyszy i Marcin Boroń
23. Szymon i Anna Dyszy
24. Franciszek Dyszy
25. Jacenty Ambroży (obecnie nazwisko pisane jest Jamroży)
26. Jan Czapierzyński
27 Sebastian Dyszy
28. Maria Ambroży i dzieci
29. Jan Dyszy
30. Wojciech Dyszy
31. Józef Dyszy
32. Błażej i Franciszek Dyszy
33. Leopold Dyszy
34. Franciszek Dyszy
35. Tomasz Dyszy
36. Wojciech Dyszy i Marcin Krzykawski
37. Ignacy Dyszy
38. Józef Dyszy
39. Franciszek Głogowski
40. Paweł Głogowski
41. Franciszek Gajdzik
42. Antoni Gadaczek
43. Jan Głogowski
44. Adam i Jan Gajdzik
45. Jakub i Stanisław Gajdzik
46. Łukasz Ambroży
47. Antoni Gajdzik
48. Wojciech Gajdzik
49. Filip Jędrzejec
50. Ignacy Horoba
51. Franciszek i Szymon Karch
52. Franciszek i Jan głogowski
53. Jan Kadłubiec
54. Antoni Kubański
55. Melchior Karch
56. Tomasz Kozieł
57. Michał Kulasik
58. Sylwester Karch
59. Jan Mańka
60. Wincenty Mańka
61. Marcin Nowak
62. Stanisław Mańka
63. Wawrzyniec Nowak i Jan Wieczorek
64. Jan i Paweł Olszówka
65. Józef Olszówka
66. Mateusz Ligęza
67. Franciszek Opara
68. Wojciech Opara
69. Jan Pawełczyk
70. Ignacy Piwowarski
71. Grzegorz Panek
72. Antoni Rabsztyn I
73. Maciej Rabsztyn
74. Antoni Rabsztyn II
75. Jan i Kacper Rabus
76. Wawrzyniec i Wojciech Rabsztyn
77. Wojciech Rabus i Franciszek Potępka
78. Jan Rabsztyn I
79. Antoni Rabsztyn III
80. Jan Rabsztyn II
81. Mateusz Rabsztyn
82. Jan Rabsztyn III
83. Feliks Rabus
84. Piotr Rabsztyn
85. Stanisław Supel
86. Józef Sołtysik
87. Sebastian i Piotr Supel
88. Franciszek i Kacper Skrzypiec
89. Tomasz Szafruga
90. Jakub Sokoła
91. Antoni Sokoła
92. Tomasz Skrzypiec i Tomasz Suchanek
93. Tomasz Sokoła
94. Stanisław Sokoła- starszy
95. Stanisław Sokoła- młodszy
96. Szymon Sokoła
97. Wojciech Supel
98. Antoni i Wawrzyniec Stanek
99. Antoni i Jan Wadowscy
100. Grzegorz i Szymon Węgrzyn
101. Andrzej Witek
102. Paweł Witek I
103. Wojciech Węgrzyn
104. Paweł Witek II
105. Piotr Warmuz
106. Franciszek i Wojciech Wyderka
107. Stanisław Węgrzyn i Stanisław Wieczorek
108. Jan Wieczorek
109. Wacław Wieczorek
110. Franciszek Wieczorek
111. Andrzej Witkowski
112. Antoni Wyderka
113. Jan Wypych
114. Józef Wyderka
115. Piotr Zabiegała
116. Tomasz Rabsztyn
117. Bartłomiej Zięba
118. Adam Ujec
119. Franciszek Zubek
120. Tomasz Zięba
121. Szymon Zaporowski
122. Tadeusz Zabiegała
123. Kazimierz Zabiegała
+ osada wójta gminy, osada szkolna, kuźnicza, osada pod kościół i pastwiska.

Ma podstawie monografii: B. Ciepiela, Z. Rabsztyn „Bobrowniki. Wspomnienia i dokumenty” Katowice 2002.

Facebook