Hanusek

Wykaz mieszkańców na przestrzeni wieków

1788 r. – na podstawie spisu komunikantów parafii katolickiej w Tworogu.

1. Halamba Anton – Schmied
Maria Beldzikowa – sein weib
Maria Halambina – seiner Schwester

2. Halamba Balcer – Gärtner
Maria Lukoschkowa – sein weib

3. Lukoschek Jacob – Köhler
Sophia Latowa – sein weib
Deren Kinder
Jura
Franz
Anton

4. Zollka Jura – Gärtner
Maria Judaschowa – sein weib
Deren Kinder
Maria

5. Zurek Jan – Gärtner
+Josepha Chwalkowa – sein weib
Jan Chwalek – ihr Vater
Maria Panczelowa – ihre Mutter

6. Kowohlik Matusz – Gärtner
Marianna Vatachowa – sein weib
Deren Kinder
Francisca

7. Zollka Woitek – Gärtner
Francisca Molkowa – sein weib
Deren Kinder
Joseph
Maria

8. Bien Carl – Köhler
Brygitta Prykowa – sein weib
Antonia Bienowa – seine Schwester

9. Halamba Andress – Gärtner, Rademacher
Anna Jureczkowa – sein weib
Deren Kinder
Anna
Carl

10. Postinger Balcer – Haußler
Eva Halambina – sein weib

11. Bien Voitek – Köhler und Kretshmer
Madlena Mizeroczka – sein weib
Hedwiga Mizeroczka

12. Laiswitz Carl – Jäger
Sophia Gwozdzowa – seine Frau
Laiswitz Georga – sein Vater

13. Frey Joseph – Schafer
Elisabeth Wichin – sein weib
Deren Kinder
Joseph
Johanna

14. Pielarczyk Paul – Viehpachter
Barbara Kaschubowa – sein weib

15.Pradella Sobek – Haußler
Agnieszka Wikowa – sein weib
Maria – Tochter
Eva Pradellina
Johann(zamazane)

16. Wallach Bernard – Schmied
Catharina Halambowa – sein weib
Seine Kinder
Anton
Johann

17. Wallach Andress – Gichter?
Maria Hakubowa – sein weib
Deren Kinder
Catharina
Valek

18. Halamba Lorenz – Gärtner
Martha Przybyllowa – sein weib
Hedwiga Bernaciczka
Catharzina Bernaciczka

19. Wallach Anton – Schmied
Julianna Joneczkowa – sein weib
Catharzina Halambina

20. Zollka Anton – Schmied
Anna Bujarowa – sein weib
Deren Kinder
Johann
Maria
Maria Bujarka – ihre Mutter

21. Halamba Mathes – Handshmied
Clara Zientollowa sein weib
Deren Kinder
Joseph
Hedwiga
Matusch

22. Lukoschek Casimir – Scholtz, Gärtner
Maria Labusowa – sein weib – ist luteich?
Lukoschek Mertin – sein Sohn
Anna Hakubowa – sein weib
Casimire übrigen Kinder
Maria
Sophia
Anna
Madlena
Casimir – Soldat

23. Halamba Andres – Ackerbauer
Halamba Urban – dessen Sohn
Hedwiga Probierzowa – sein weib
des Andress übrigen Kinder
Matusz
Anna
Josepha
Gayda Anton – Schwiegersohn, Schneider, Einlieger
Antonia Halambina – sein weib

24. Zollka Simon – Schmied
Benigna – sein weib

Beÿm Hohen Ofen

25. Tomczyk Mikolay – Unterofenmeister
Madlena Gatnerkowa – sein weib
Maria Kachlina

26. Dreniok Lorenz – Gichter
Catharina Osselkowa – sein weib

27. Kuhlik Jan Gichter
Margieta Ragusin – sein weib
Deren Kinder
Maria

28. Czuber Jacob – Gichter
Maria – sein weib
Klimczyk Anton – einlieger
Maria Fitikowa – sein weib

Unter Piaseczna

29. Lizik Thomes – Gichter, Ackerbauer
Maria Lukoschkowa – sein weib
Hedwiga Lukoschkowa – ihre Mutter
Madlena Lyzikowa – seine Schwester

30. Drewniok Mertin – Ackerbauer
Maria Kaschubowa – sein weib
Deren Kinder
Maria
Thomes
Florian

Kratofulmühle

31. Piecuhowa Sophia – Wittere Müllerin
Joseph Piecuch – ihr Sohn
Catharzina Piecuszonka

Facebook