Krzyżowice

Wykaz mieszkańców na przestrzeni wieków

1536 r. – na podstawie urbarza pszczyńskiego z 1536 roku

Wirte (Gospodarze):
1. Michael Tomas
2. Vrban Tym
3. Steffan Krauz
4. Stentzel Franck
5. Martin Fieweider
6. Vietz Tomas
7. Fytz Krauz
8. Michel Weisman
9. Frisch Pawel
10. Andris Rogar
11. Lorentz Vngerman
12. Frisch Matz
13. Mats Welcher
14. Fritz Schoff
15. Michel Hanike
16. Frysch Girg
17. Bartel Herman
18. Jokel Herman
19. Frischpeter
20. Thomas Fytz
21. Benesch Zuman
22. Falten Vngerman
23. Andris Tomes

von einem teichlein:
24. Michel Tomes

Ponadto we wsi znajduje się jeden wolny sołtys

1764 rok  – na podstawie księgi robocizn

Bauern (Siodłoki):
1. Wawrzin Winkler
2. Jurek Turocha
3. Jurek Lindner – hält einen Knecht in Miserau (trzyma jednego parobka w Mizerowie)
4. Walek Bar
5. Paul Cieślik – hält einen Knecht in Deutschweichsel (trzyma jednego parobka w Wiśle Małej)
6. Jurek Szopa
7. Maciey Kania – Vogt (wójt)
8. Filip Welcher
9. Jurek Folta
10. Jonek Szopa
11. Jon Haynol
12. Kuba Severin
13. Paul Timon
14. Bartek Weissmann
15. Jon Szopa
16. Blazek Polloczek
17. Jurek Skiba
18. Morcin Lindner – hält einen Knecht im Vorwerge (trzyma jednego parobka w folwarku)
19. Kuba Gąsior
20. Tomek Krol
21. Urobn Noczapa
22. Mathusz Frysz – hält einen Knecht in Stutterey
23. Grzes Szopa
24. Mathusz Gamoń hält einen Knecht im Vorwerge (trzyma jednego parobka w folwarku)
25. Jendrys Rogier – hält einen Knecht in Deutschweichsel (trzyma jednego parobka w Wiśle Małej)
26. Grześ Frysz

Gärtner (Zagrodnicy):
27. Gawel Żabka – erblich frey (dziedzicznie wolny)
28. Jonek Frysz – erblich frey (dziedzicznie wolny)

Häusler (Chałupnicy):
29. Waldek Duda – Teichwärter (stawowy)
30. Jendrys Celner
31. Jonek Weissmann
32. Simon Szuman – Wittib (wdowa po gospodarzu)
33. Jakub Gąsior
34. Jonek Szopa
35. Simon Winkler
36. Jurek Mrowiec
37. Maciey Winkler
38. Jon Chromy
39. Jon Wachlarz – Nachtwärter
40. Jendrys Weissmann
41. Paul Szpitał
42. Kuba Adamsky
43. Simon Borski
44. Maciey Ciopala
45. Simon Lindner
46. Maciey Heynot – Vorwergs Büttner (bednarz w folwarku)
47. Mathusz Sławinsky – Drof Biegon
48. Michoł Goraus – erblich frey Vogt (dziedzicznie wolny wójt)
49. Maciey Frysz – frey Scholze (wolny sołtys)
50. Jonek Trudny – Müller, Kretschmer (młynarz)
51. Mathusz Hanslik – Müller (młynarz)
52. Mathusz Gabrus
53. Joseph Celnar

Kammerleute (komornicy):
Lukasz Juranc
Maciey Szopa
Maciey Cieślik
Jon Grzegorzek
Michol Kiszka
Maciey Frysz
Blazek Weissmann
Grzes Mathyia
Matusz Szopa
Simon Gąsior
Urbon Frysz
Kuba Kubelnik
Grzes Folta
Elias Skiba
Mathusz Frysz
Maciey Harazin
Tomek Demner
Mathusz Polloczek
Michoł Hanslik
Blażek Machik
Paul Winkler
Jon Gamon
Jurek Frysz
Mathusz Woytek
Jendrys Zaiąc
Urbon Szopa
Jon Chromy
Jon Zając

Facebook