Warszowice

Wykaz mieszkańców na przestrzeni wieków

1536 r. – na podstawie urbarza pszczyńskiego z 1536 roku

Wirte (Gospodarze):
1. Klymek Bognar
2. Michel Kloch
3. Jakub Zydel
4. Czerna
5. Fylip Labuth
6. Peter Pudiewieter
7. Jakub Kloze
8. Jan Hanusch
9. Ssimek Brachyjan
10. Mathieg Czerny
11. Jan Falten
12. Mathys Pachny
13. Martin Pachny
14. Jozeff
15. Lorentz
16. Steffek Pachny
17. Matz Lorentz
18. Peter Bognar
19. der kretschmer
20. Nykel
21. Jakub Buntzek
22. Lukass Rogar
23. Matz Rogar
24. Marten Vungerman
25. der moler
26. Nykel Krauthaker
27. Markus kirchpeter
28. Klemek Diwlyk
29. Valten Benusch
30. Stetzel Lindnar
31. der alde Valte
32. Faltyn Diwlyk
33. Vrban
34. Girg Herman
35. Martin Czerny
36. Peter Kozlar

Die wustung:
Jakub Kloch
Girg Falten
Girg Kozlar
Jozeff
Nykel von 2 wustungen
der kretschmer
Jakub Beynitzky
Krystoff

1764 rok – na podstawie księgi robocizn

Bauern (Siodłoki):
1. Jurek Niemiec
2. Jon Żabczyk
3. Walek Borecky
4. Michol Konieczny
5. Paul Żabka
6. Jurek Kuś
7. Mathusz Piąky
8. Tomek Gamon – häl eine Gelde Vieh Magd
9. Jendrys Kapek
10. Jurek Żyd
11. Jon Płonka
12. Wawrzin Galluszka
13. Michol Kania
14. tomek Chytry
15. Jonek Bleichorz
16. Paul Smyczek
17. Grzes Baron
18. Adam Turocha
19. Jurek Lala
20. Jendrys Broda
21. Jonek Goczoł
22. Grzes Pustelnik
23. Jurek Kempny
24. Mathusz Mathyia
25. Jon Pruszydło
26. Kuba Roifa
27. Bartek Przybyła
28. Jon Staniek
29. Jon Nowrotek
30. Joseph Przywara
31. Gregor Swierczek
32. Paul Golluszek
33. Gregor Gogolka
34. Jurek Sleziona
35. Tomek Odrobka
36. Jurek Prował
37. Tomek Mathys
38. Jakub Kolzar

Gärtner (Zagrodnik):
39. Kuba Charazin – erblich frey (dziedzicznie wolny)
40. Bartek Kolzarek – erblich frey (dziedzicznie wolny)
41. Jurek Cypryian – erblich frey (dziedzicznie wolny)

Häusler (Chałupnicy):
42. Dawid Nosek
43. Jon Janik alias Borecki
44. Simon Juyszowsky – Biegon (goniec)
45. Jon Gamoń
46. Mikolay Polok – Dorf Biegon
47. Walek Lala – Wiesenwärter
48. Joseph Gamon
49. Simon Gandyk – Schulhalter
50. Grzes Duda – erblich frey (dziedzicznie wolny)
51. Jon Strzoda
52. Bartek Pruszydło
53. Mathusz Pawełek
54. Paul Mały
55. Tomek Kowal
56. Jon Przywara
57. Tomek Tkacz
58. Paul Krayczy
59. Jurek Smyczek
60. Jonek Pruszydło
61. Wawrzin Nowrotek
62. Michol Chwalibok
63. Joseph Kornassek
64. Gregor Kempny – erblich frey (dziedzicznie wolny)
65. Maciey Kontny – Wiesenwärter
66. Grzes Żabczyk – Kretschmer (karczmarz)
67. Bulian Sitko – Müller (młynarz)

Kammerleute (komornicy):
Morcin Chytry
Jendrys Obiec
Bartek Cypryian

Facebook