Die Namen der Bewohner von Ziegen, die in lebten 1770 sie kamen nach Hołdunów

Zuhause Foren Genealogische Quellen Die Namen der Bewohner von Ziegen, die in lebten 1770 sie kamen nach Hołdunów

Anzeigen 3 Beiträge - 1 durch 3 (von 3 gesamt)
 • Autor
  Beiträge
 • #28465
  matiwlosek
  Benutzer

  willkommen,
  Czy ktoś z państwa posiada informacje o nazwiskach 300 mieszkańców Kóz,którzy w 1770r przybyli do Hołdunowa?

  #28502
  SKjola3anna
  Benutzer

  Grüße, nie posiadam takiego spisu, ale w metrykach parafii ewangelickiej w Pszczynie (jest ten zbiór tu w metrykach) oprócz metryk znajduje się księga rodzin, jeżeli Pan szuka konkretnej rodziny to tam można znaleźć. Rodzin było około 70.
  Jedni z moich przodków w ten sposób właśnie wyemigrowali – Schuh, Mansel, Hoinkis, Zaenger, Stefke/Stefko
  dort, którzy wyszli z Kóz założyli Hołdunówczyli inaczej Anhalt to na część księcia, który ich przyjął. Niedawno była obchodzona rocznica tej emigracji.
  Sylwia Wicher

  #28511
  Adam Peter
  Benutzer

  Informacje o mieszkańcach Kóz – Seibersdorf, których w 1770 R. książę Friedrich Erdmann pod ochroną regimentu huzarów pod dowództwem lejtnanta Johanna Christiana Georga von Woyersch przeniósł na ziemię pszczyńską i osadził w okolicach folwarku kielpowskiego i Lędzin, znajdują się w tzw. Księgach Robocizn [Archiwum Książąt Pszczyńskich]. Naturalnie zapisane tam zostały tylko głowy rodzin. Np w 1780 R. w Anhalt było 44 Familien. w Neu-Anhalt 24.
  Nazwiska powtarzają siętak na przykład w Anhalt występują: Mansel, Zenger, Stefke, Klotzki, Hoinkes, Herma, Borus, Komendera, Banert, Berger, Berger, Czauderna, Engelt, Schön, Sonntag. W Neu-Anhalt: Banert, Berger, Hoinkes, Zenger, Herma, Czauderna, Zenger, Mansel, Schön, Weiß, Wagner, Pauli. Zródło: Lendziner Amts-Dienst-Buch pro Anno 1780, s. 3-5.
  NBbyli oni wyznania luterańskiego reformowanego i pastorem parafii założonej w Anhalt został Johann Gottlieb Schleiermacher, ojciec znamienitego niemieckiego filozofa Friedricha Ernsta Daniela Schleiermachera. Jako dziecko, późniejszy filozof mieszkał w kolonii Anhalt.
  herzlich,

  Adam Peter

  • Diese Antwort wurde geändert 1 Monat, 3 Wochen vor durch Adam Peter.
  • Diese Antwort wurde geändert 1 Monat, 3 Wochen vor durch Adam Peter.
Anzeigen 3 Beiträge - 1 durch 3 (von 3 gesamt)
 • Sie müssen zu diesem Thema zu antworten protokolliert.