Die Umgebung von Żory – die Namen von Długoń und Rogier

Zuhause Foren Unsere Stammbäume Die Umgebung von Żory – die Namen von Długoń und Rogier

Anzeigen 5 Beiträge - 1 durch 5 (von 5 gesamt)
 • Autor
  Beiträge
 • #28258
  Die Eidechse
  Benutzer

  Niedawno po wielu miesiącach udało mi się znaleźć informacje na temat jednej z gałęzi mojego drzewaustaliłem jej pochodzenie do Żor.
  Es geht um:
  1) rodzinę Długoń z Palowic. Stanisław Długoń urodził się ok. 1838, w Palowicach był parobkiem, później przeniósł się do Żor. Tam w 1862 ożenił się z Marianną Preiss, córką Carla. Mieli co najmniej czworo dzieci: Pawła (ur. 1867 w Żorach), Ewalda, Martę i Franciszkę.
  2) Józefina Rogier, ur. 12.09.1870. Nie znam miejsca urodzenia. Jedyne co posiadam to informacja, że pochodziła z okolic Żor, oraz że w tym czasie w Żorach był jakiś lekarz o tym nazwisku, który podobnież był z nią spokrewniony. Wyszła za mąż za wymienionego wyżej Pawła Długoń i razem przenieśli się do Bierunia.
  Moje podstawowe pytanie to do jakiej parafii należały miejscowości Palowice i Krzyżowice w XIX wieku? Ponadto, jeśli w czyimś drzewie występują te nazwiska, lub jest w stanie udzielić jakichś informacji, to bardzo proszę o pomoc, bo obawiam się że wyczerpałem już możliwości samodzielnego badania.
  Grüße, Marcin

  #28259
  Alwexis
  Benutzer

  Herzlich Willkommen!

  Z tymi parafiami to rzeczywiście ciężko. Palowice należały do parafii Woszczyce, której to księgi znajdują się jedynie w AAD Katowice więc zostaje zlecenie kwerendy.

  Krzyżowice miały własną parafię ale księgi również znajdują się jedynie w AAD Katowice, z tą różnicą że są zdigitalizowane więc można je przejrzeć samemu.

  Był tu na forum gdzieś osobny temat o Woszczycach polecam też tam zadać pytanie 🙂

  Grüße

  Alec

  #28260
  Andrzej
  Benutzer

  gut,

  4 Mai 1837 R. w Woszczycach urodził się Stanislaus Długon. Był synem Josephy (Magd).

  Andrzej

  #28261
  Die Eidechse
  Benutzer

  O, bardzo dziękuję za pomoc.
  Czy mogę zapytać skąd pan Andrzej wziął tę informację?
  Grüße, Marcin

  #28291
  Die Eidechse
  Benutzer

  Po wizycie w USC sprawa nazwiska Rogier/Roger się wyjaśniła się. Pochodzą oni z Wirka. Matką pani Józefiny jest Florentyna Weirauch, a jej ojcem Rudolf Roger. Kolejne cegiełki w drzewie genealogicznym odnalezione. Danke für Ihre Hilfe.

Anzeigen 5 Beiträge - 1 durch 5 (von 5 gesamt)
 • Sie müssen zu diesem Thema zu antworten protokolliert.