Der Ursprung von Pawel Szafran, Franciszek Szafran, Marianna Barlasch

Zuhause Foren Suchanfragen Der Ursprung von Pawel Szafran, Franciszek Szafran, Marianna Barlasch

Anzeigen 4 Beiträge - 1 durch 4 (von 4 gesamt)
 • Autor
  Beiträge
 • #27483
  Bartosz_Szafran
  Benutzer

  Dzięń dobry,

  Próbuję się dowiedzieć skąd do Czechowic przybył Franciszek Szafran. ich weiß,, że urodził się prawdopodobnie w 1791 roku i w pewnym momencie przeprowadził się do Czechowic, gdzie spędził całe życie. Jego ojciec Pawel Szafran (vel Schafran)zmarł przed 1832. Żoną Pawła była Marianna Barlasch. Wszystkie informacje na załączonym fragmencie drzewa. Person, którą wynająłem do poszukiwań przeszukała dostępne metryki z Czechowic i okolic i nie znalazła ani aktu urodzenia Franciszka, ani aktu zgonu Pawła/Marianny.

  Szukam dalszych tropów. Zastanawiam się czy powinienem szukać raczej blisko (Śląsk) czy może dalej. Przeszukałem całą genoteke i nie znalazłem żadnego śladu

  Vielen Dank im Voraus für Ihre Hilfe!

  Bartek Szafran

  Anhänge:
  Du musst sein eingeloggt anzuzeigen hängten Dateien.
  #27604
  BognaWitalinska
  Benutzer

  Czy sorawdzona zostałą Pszczyna? Nazwisko Schaffron pojawia się tam nader często, przynajmniej w latach 1821-1874 (osobiście sporządzałam indeksy do Geneteki, dlatego wiem;))

  #27613
  Bartosz_Szafran
  Benutzer

  guten Morgen,

  Vielen Dank für Ihre Antwort. Właśnie przejrzałem Genoteke. Świetne źródło danych! Niestety potrzebuję ksiąg z drugiej połowy XVIII wieku. Czy indeksy dla tego okresu są dostępne online? Znalazłem informację, że Archiwum Archidiecezjalne w Katowicach posiada takie księgi. Czy dobrze myślę, że jeśli się do nich zgłoszę, wypełnię formularz to za odpowiednią opłata ktoś może znaleźć takie informacje dla mnie?

  Grüße,
  Bartek

  #27618
  BognaWitalinska
  Benutzer

  Online niestety nie na naszych stronach, a z Archiwum Archidiecezji nie mam osobiście doświadczeńmoże ktoś inny wie i pisał na forum? Nie sprawdzałam

  Mit freundlichen Grüßen und wünschen Ihnen fruchtbare

Anzeigen 4 Beiträge - 1 durch 4 (von 4 gesamt)
 • Sie müssen zu diesem Thema zu antworten protokolliert.