Ich suche einen Namen

Zuhause Foren Unsere Stammbäume Ich suche einen Namen

 • Dieses Thema hat 17 Antworten, 5 Stimmen, und wurde zuletzt aktualisiert 1 Monat vor durch Dies.
Anzeigen 15 Beiträge - 1 durch 15 (von 18 gesamt)
 • Autor
  Beiträge
 • #22319
  Prestidigitator
  Benutzer

  Ich suche den Namen Dziennik.Dziendziers.Dziendziech. Mein Urgroßvater Johann wurde in Jamy im Oleśnicki poviat in der Provinz Opole geboren. Er wanderte nach Schlesien aus.
  W 1880 Seine Tochter wurde geboren und meine Großmutter Katarzyna, ich weiß nicht, ob er andere Kinder hatte, obwohl Karol Dziendzierz den Tod gemeldet hat..
  Mein Großvater starb in Katowice. Wenn jemand auf diesen Namen stoßen würde, wäre ich dankbar
  für jede Information.

  Susanna

  #22323
  Alwexis
  Benutzer

  Herzlich Willkommen!

  W USC Katowice-Załęże w roku 1900 ślub bierze Michał Żurek i Katarzyna Dziendziesz, to pewnie Twoi dziadkowie, niżej zdjęcie ślubu.

  W Załężu w 1899 ślub bierze jeszcze Robert Krypczyk z Johanną Dziendziesz (urodzona 12.05.1874 in Michałkowicach, rodzice Johann i Maria Macha) a w 1906 stattfindet. Johann Kopietz z Karoliną Dziendziesz (urodzona 06.11.1882 in Bytków, rodzice Johann i Maria Matuschek)

  To wszystko co znalazłem z tym nazwiskiem, mam nadzieję ze pomogłem

  Aleksander

  Anhänge:
  Du musst sein eingeloggt anzuzeigen hängten Dateien.
  #22380
  Dies
  Benutzer

  Widzę że szuka Pani tego nazwiska już od dawna na wielu portalach, wygląda na to że to nazwisko po prostu wymarło, na stronachnazwiska-polskie.pl” ich “mapa nazwisknie ma takiego nazwiska, jednak w księdze adresowej miasta Katowice z lat 1935/36 zanotowany jest Karol Dziędzierz, Rentner, zamieszkały na ul.Bocheńskiego 7.

  Co do Johanna to już tutaj pisałem że urodził się w powiecie Olesno Śl., parafia Gorzów Śl.
  Johann poślubił w 1869 Mariannę Gohly (Goły) w Kozłowicach, powiat Olesno Śl. parafia Gorzów Śl. i w tym małżeństwie miał przynajmniej jedną córkę.

  Co do Marii Matuszek to na portalu MyHeritage są trzy wersje jej pochodzenia i nie wiadomo gdzie się urodziła ani kiedy i gdzie poślubiła Johanna.

  #22382
  Prestidigitator
  Benutzer

  Serdecznie dziekuję za te informacje.Michał i Katarzyna to rodzice mojego ojca.to wiedzialam na pewno>Z kolei Johann Kopietz i Karolina Dziendzierz,teraz wiem dzięki temu że napisałeś imiona rodziców na Genetyce nie ma rodziców napisanych.Z tego wychodzi że Karolina i Katarzyna to siostry,obie urodzone w Bytkowie.
  Karol Dziendzierz .wiem o nim z ksiegi adresowej ale nie mam pojęcia czy to ten sam
  Karol ,który zgłosił zgon Johanna Dziendzierza.Mozliwe, ze to ktoś z rodziny z rodziny ponieważ w księdze z 35 roku napisane jest EMERYT,plus minus mialby ok 67 lat .A Johann mieszkał przed śmiercią na Moltkestr?czy jakos tak obecnie to jest gliwicka numer43 na Załężu.O Mariannie Goły nigdy nie słyszałam ale to już wątek który warto zbadać.Co do Marii Matuszek też mi się wiele nie zgadza.Akt urodzenia mi przysłali i niby wszystko się zgadza ur4.05.1845 Sophienberg a ze starych notatek mego Ojca wyczytałam że ur 15.03 1840,miejsce urodzenia nieznane.Na akcie zgonu napisane ur. w Kozłowicach imię matki Julia.Natomiast na akcie .Zagadkowe to bardzeoryginalnym ur.widnieje matka Johanna Eisner.Dziękuje Ci Hyno iAlwexis za tak interesujące informacje Zuzanna Romejko

  #22383
  Alwexis
  Benutzer

  Pani Zuzanno, chciałbym jeszcze nawiązać do mojego posta – an 1874 roku w Michałkowicach jest zgon Rosalie Dziendzierz, z tych samych rodziców, urodzonej w Kostelitz (Kościelice) powiat Olesno, Jahre 3. Wskazywało by to na to, ze ślub Johanny Dziendzierz o którym wspomniałem wcześniej był zapisany z błędem przy nazwisku jej matki i jest to również siostra Karoliny i Katarzyny. Po drugie, zważywszy na wiek zgonu, rodzina przeprowadziła się z Kościelic do Michałkowic miedzy 1870 – 1874.

  Karolina urodzona w 1882 in Bytków, ma w akcie że zmarła 18 August 1966 stattfindet. Katowice.

  Załączam zgon tej Rosalii oraz akt urodzenia Katarzyny z 1880 stattfindet.

  Grüße

  Aleksander

  Anhänge:
  Du musst sein eingeloggt anzuzeigen hängten Dateien.
  #22402
  Dies
  Benutzer

  W takim razie ślub Johanna z Marią Matuszek musiał być pomiędzy 1871/74, Rosalia urodziła się w Kostellitz/Kościeliska 27.08.1871 i jej matką była Maria Gohly (w załączniku chrzest Rosalii i ślub Johanna z Marią Gohly).

  Trochę to skomplikowane ale myślę że Maria Gohly zmarła po 1871.

  Wysyłam też chrzest Marii Matuszek, jeżeli to jest TA Maria to urodziła się w Sophienberg a chrzest był w Gorzowie Śl. i tam bierze ślub z Josefem Wojaczyk 18.11.1862.
  Sophienberg to dziś Zofiówka, kolonia należąca do Gorzowa Śl.

  Anhänge:
  Du musst sein eingeloggt anzuzeigen hängten Dateien.
  #22441
  Prestidigitator
  Benutzer

  Bardzo jestem wdzięczna za te informacje,nie wiem kiedy zdobylabym takie dokumenty
  O rozalii wogóle nie mialam pojęcia.Rodzice już dawno nie żyją a w AP nie wszystko jest dostępne żeby się dokopac.Na Family Search jest rodzina Matuszek i że Maria wyszła za Wojaczka i ich dzieci znalazłam.Widocznie to ta sama osoba.W momencie urodzenia Katarzyny Maris miała około 35 lat troche za dużo na pierwsze dziecko.
  Jeszcze raz dziękuję za informacje jestem wdzięczna.
  Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje czy mój dziadek Michał żurek miał rodzeństwo.Szukam gdzie mogę i nic.Ur.2.09.1877 w Goczałkowicach.Ojciec Johann Żurek ur.22.02.1852 w Krzyżowicach Matka Anna Maria Żurekzd,Zimnol ur.25.05.1851 w Radostowicach.Gdyby mial Pan chęć i poszukać tych osób.Zyczę zdrowia dużo i szczęscia za tyle pracy jaką Pan dla mnie zrobił. Zuzanna

  #22443
  Andrzej
  Benutzer

  Dzień dobry Pani Zuzanno.

  W imieniu Artura przesyłom dane o poszukiwanych osobach.

  Nie wiemy, czy jest Pani znany poniższy Indeks:

  https://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&bdm=S&w=12sl&rid=S&search_lastname=Ziurek&search_name=Johann&search_lastname2=Zimnol&search_name2=Anna&from_date=&to_date=
  On 22 Jahre, urodzony w Ober Oschin, erhöhen. w Nieder Gottschalkowitz
  Ona 23 Jahre, urodzona w Radostowitz, erhöhen. w Nieder Gottschalkowitz.

  Gruß
  Arthur und Andrew.

  #22466
  Prestidigitator
  Benutzer

  Dziekuję Panie Andrzeju za informację.Już raz wysłalam meila ale nie doszedł.Tyle razy przeglądam te strony i nic nie znajduję.Dzieki jeszcze raz . Zuzanna

  #22475
  Andrzej
  Benutzer

  Pani Zuzanno,

  Geneteka to taki twór, do którego trza mieć cierpliwość, szczynście i wiedza.
  Wiedza mo Artur. Jo jest ino jego pośrednikiem na forum. Wszak tyż sie dużo od chopa ucza.
  Tego sie niy do ukryć.
  W Genetece jest zapis Ziurek zamiast Zurek i to nie wyskakuje. Jak sie wpisuje Zurek, wiync Pani mogła tego nie znaleźć. Osiny (Ober Oschin), podlegały pod parafia w Kreutzdorf, czyli w Krzyżowicach.

  Andrzej

  #22476
  Prestidigitator
  Benutzer

  Jeszcze jedno pytanie jak nazywa się obecnie miejscowośc Ober Oschin.Na akcie zgonu napisali że w Krzyżowicach powiat Rybnicki.ur,Johann żurek.

  #22477
  Prestidigitator
  Benutzer

  Super miejscowość sie zgodzo.Cierpliwość jo mom ino nie mom szczynscia i wiedzy.Przez ta pandemia ograninczony dostymp do archiwum.Widza że Pan taki co mo duzo wiedzy idostymp do akt .Kaj szukać metryk .dwie siostry ojca mi się stracioły .Szukałach w Katowicach.Dębiu.Załęski hałdzie.wszyndzie kaj mogły si e urodzić i nic.W księgach nic niy ma.Już niy wiem kaj szukać.
  Pozdrowiom Zuzanna

  #22478
  Andrzej
  Benutzer

  Pani Zuzanno jak chce Pani podzielić się swoim problem
  niech Pani napisze na mojego mejla
  andrzej.mienko@gmail.com

  ps.
  a ta wiedza ze ostaniach moich wpisów to od kolegi Artura.
  Nie moga sobie przypisywać jego zasług.

  Pozdrawiom
  Andrzej

  #25254
  Pyjter
  Benutzer

  Pani Zuzanno , niech se Pani niydo wiyszac nudlow !
  Andrzej wiy wszystko !

  #25255
  Andrzej
  Benutzer

  Pani Zuzanno, Pyjter…
  dodatkowe oczy )jo mom cztyry), spojrzynie na tyn problem ze inny strony,
  niy emocjonalnie.
  Przeca to niy moja rodzina daje efekty.
  Niy chwola sie, niy ma czym.
  Tam wszystko bylo. A nawet wiyncy.
  Odnolozlech siostra Ana, ale i brata Karola.
  Przypuszom, iz Pani Zuzanna jest teroski w szoku.

  Jo wracom na swoj plac, do Bujakowa.

  Andrzej

Anzeigen 15 Beiträge - 1 durch 15 (von 18 gesamt)
 • Sie müssen zu diesem Thema zu antworten protokolliert.