Die Familie Bromboszcz aus Panewniki

Zuhause Foren Suchanfragen Die Familie Bromboszcz aus Panewniki

Anzeigen 5 Beiträge - 1 durch 5 (von 5 gesamt)
 • Autor
  Beiträge
 • #26455
  Waluski
  Benutzer

  willkommen. Poszukuję informacji o rodzinie Bromboszcz z miejscowości Panewniki. Bromboszcz Johann,28.02.1840 Panewnik,syn Johanna i Julianny z domu Błaszczok. Jego żona Maria z domu Pyka z Nowej Wsi, córka Antona i Agnes, sie starb 28.05.1895 Kochłowice. ich weiß,, że po utworzeniu USC Panewniki należały pod Standesamt Smilowitz, czyli Śmiłowice do 1909 Jahr, niestety nie wiem, gdzie znajdują się teraz te księgi i czy są dostępne.
  Grüße Krzysztof

  #26459
  Mateusz G.
  Benutzer

  Sehr geehrter Herr,
  Nazwisko Bromboszcz często pojawia się w metrykach Parafii św. Wojciecha w Mikołowie z lat 1820 – 1874, najczęściej – Panewniki, Ligota i Wyry. Na https://geneteka.genealodzy.pl/ są zindeksowane małżeństwa z mikołowskiej parafii. Pozostałe lata do utworzenia USC w Panewniku, powinny być dostępne w Archiwum Archidiecezjalnym w Katowicach.

  Gruß
  Matthew

  #26464
  Waluski
  Benutzer

  Vielen Dank für Ihre Antwort, Księgi z Mikołowa już opracowałem.Ale brakuje mi informacji po 1874. Znalazłem informację, że Panewniki od 1874-1909 należały do USC w Smiłowicach. Niestety nie widzę ich w katalogu archiwum. Terytorialnie Śmiłowice należą pod Mikołów, więc księgi powinny się znaleźć w oddziale Pszczyna?
  Może ktoś z nich już korzystał i wie, gdzie je znaleźć.
  Krzysztof

  #26465
  Alwexis
  Benutzer

  Herzlich Willkommen!

  USC Smilowitz powinien byc w calosci w AP Pszczyna, na prwno jest tam tez USC Mikolow. Po prostu zasob zostal przekazany do archiwum dopiero niedawno i jeszcze nie jest wrzucona informacja w internet.

  Polecam tez przejrzec oprocz Mikolowa zindeksowane na genetece USC Piotrowice i USC Podlesie, zawsze szansa na znalezienie czegos.

  Aleksander

  #26473
  Waluski
  Benutzer

  Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc.
  Krzysztof

Anzeigen 5 Beiträge - 1 durch 5 (von 5 gesamt)
 • Sie müssen zu diesem Thema zu antworten protokolliert.