Odpowiedz do: KUNSDORF/KUNZDORF

Strona główna Fora Nasze drzewa KUNSDORF/KUNZDORF Odpowiedz do: KUNSDORF/KUNZDORF

#10563
Alwexis
Użytkownik

Po kolejnych tygodniach poszukiwań udało mi się znaleźć moim zdaniem dobry trop:

Zdjęcie numer 1 to akt chrztu z Bytomia a konkretnie „Scharlai Guretzko Grund” rok 1829, jest to Johann Kunsdorf i jego żona Johanna bez nazwiska panieńskiego. Wśród świadków natomiast występuje Johanna „Kandorf” która ma przypisek „materialien abnehmer” czyli idealnie zawód Gottfrieda Kunsdorfa, mojego przodka. Myślę, że to właśnie Johanna Janisch, a skoro jest wśród świadków znaczy to że wyżej wymieniona para musiała być ich rodziną…

Zdjęcie numer 2 to zgon 1,5 rocznego dziecka z roku 1830 o imieniu Joann, syna Joanna Kunsdorfa i Anny BLANKENSTEIN (!), zapewne chodzi o tę samą parkę i ich dziecko, możliwe jest że skryba się pomylił a Johanna z chrztu i Anna Blankenstein to te same osoby? Bo jeśli tak to:

http://www.online-ofb.de/famreport.php?ofb=berzdorf&ID=I27439

Jest to chyba najlepsze odkrycie jakie znalazłem, jedynie co znów się nie zgadza to imię żony, w tym przypadku żoną Johanna Kunsdorfa jest Maria BLANKENSTEIN, czy można sądzić, że znów w którymś momencie skryba źle zanotował?

Zdjęcie numer 3 i ostatnie to zgon Joanna Kunsdorfa z roku 1833 mającego 54 lata. Kluczem wydaje mi się tutaj dopisek po stronie prawej po jego imieniu gdyż jest to chyba nazwa parafii, ale jaka i co się tam odbyło?

Bardzo prosiłbym o pomoc w moim śledztwie gdyż możliwe, że w końcu nastąpi jakiś przełom, brakuje mi jedynie połączenia kropek! 🙂

Pozdrawiam

Aleksander

Attachments:
You must be logged in to view attached files.