Odpowiedz do: Przesyłki z testami DNA

Strona główna Fora Genealogia genetyczna Przesyłki z testami DNA Odpowiedz do: Przesyłki z testami DNA

#11018
Tom
Użytkownik

Odnośnie programu to MyHeritage wysłało do mnie jakiś czas temu zapytanie czy nie chciałbym w nim uczestniczyć zgodziłem się więc przysłali mi testy. W mailu od nich na temat programu było napisane:
„Pracujemy teraz nad polepszeniem dopasowań DNA w celu dodania raportów etnicznych na podstawie DNA.
Aby zapewniać najdokładniejszą analizę tożsamości etnicznej, zbieramy próbki DNA stu różnych populacji z całego świata, i skupiamy się na grupach Founder Populations: współczesnych grupach wywodzących się od kilku osób, które opuściły jeden obszar, aby osiedlić się gdzie indziej z powodów politycznych, religijnych albo socjalnych. Informacje zbieramy dzięki projektowi Founder Populations, który umożliwi dostarczenie naszym użytkownikom głębszego zrozumienia etnicznego i geograficznego pochodzenia ich przodków.
Wyciągamy rękę do Ciebie jako kandydata do udziału w tym projekcie, ponieważ Twoje drzewo genealogiczne wskazuje, że wszyscy Twoi dziadkowie urodzili się w tym samym kraju, Polska. To oznacza, że analiza próbki Twojego DNA i porównywanie jej z DNA innych ludzi takich jak Ty, może dostarczyć cennych informacji o określonej populacji ludności dla tego projektu. Liczba miejsc jest ograniczona i możemy przeprowadzić bezpłatną analizę DNA tylko dla pierwszych 50 uczestników każdej grupy Founder Population, wobec tego prosimy bezzwłocznie zapisywać się, by nie stracić okazji. Ostateczny termin rejestracji upływa w poniedziałek, 29 sierpnia 2016. Wybierzemy uczestników i prześlemy bezpłatne testy DNA w pierwszej połowie września.

Dołącz do naszego fascynującego projektu Founder Populations i otrzymaj swój bezpłatny komplet analizy DNA.

Dalsze uwagi o możliwości skorzystania: jeśli Twoich czterech dziadków urodziło się w tym samym kraju albo regionie świata i ich przodkowie (o ile ci wiadomo) również żyli tam przez wieki, jesteś dokładnie tym, kogo szukamy. Na przykład jeśli żyjesz w USA i Twoich czterech dziadków było rodowitymi Amerykanami, albo urodzili się w Meksyku lub w innym kraju, i ich przodkowie również mieszkali w tym kraju przez wieki, w takim razie kwalifikujesz się. Jeśli Twoich czterech dziadków urodziło się w tym samym kraju, np. Norwegii, Francji albo nawet w regionie takim jak Sycylia, Walia albo Szkocja, i ich przodkowie również mieszkali w tym samym kraju albo regionie przez wieki, doskonale pasujesz również do tego projektu.”
Ja mam 7 dziadków ze Śląska więc udało mi się załapać 🙂
był też link: https://lp.myheritage.com/founder-populations

Pozdrawiam.