Odpowiedz do: Pomożecie?? :)

Strona główna Fora Tłumaczenia Pomożecie?? :) Odpowiedz do: Pomożecie?? :)

#11435
Krzysztof Bulla
Administrator

Tłumacze na szybko, więc jakby co mogą być małe błędy.

Zabrze, 13 grudnia 1918

Tutejsza dyrekcja policji zaświadcza, że górnik strzałowy (hajer) Paweł Jan Malik żonaty z Joanną z domu Noworzin, mający 43 lata i 7 miesięcy, katolickiej religii, zamieszkały w Ligocie Zabrskiej w powiecie gliwickim, a urodzony w Pszczynie, jako syn zmarłego parobka Józefa Malika i zmarłej jego żony Ewy z domu Hoschek ostatnio zamieszkałej w Bielszowicach, zmarł w Zabrzu w szpitalu bractwa górniczego 10 grudnia 1918 roku o godzinie 6 rano.

Zabrze, 25 kwietnia 1911

Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego zjawiła się dzisiaj, co do osoby znana Ewa Malik z domu Hosek zamieszkała w Zabrzu, przy Heinrichstrasse 65 i zaświadczyła, że jej mąż Rentenumsfanger (?) Józef Malik mający 64 lata, katolickiej religii, zamieszkały w Zabrzu przy Heinrichstrasse 65, a urodzony w Kobielicach w powiecie pszczyńskim, jako syn zmarłego już robotnika Malika i jego żony (bliższe informacje nie są znane), zmarł w Zabrzu w swoim mieszkaniu 25 kwietnia 1911 roku o godzinie 9:15 rano.

Jak Pan widzi w akcie zgonu jest podany rok i miejsce urodzenia Pańskiego przodka, czyli jest dokładnie tak jak mówiłem. Podani byliby też rodzice, ale jego żona nie znała ich, więc ich nie podała. Przy okazji znalazłem coś jeszcze ale pozostałe informacje przesłałem Panu na maila.