Odpowiedz do: Księgi metrykalne na stronie – uwagi

Strona główna Fora Sprawy organizacyjne Księgi metrykalne na stronie – uwagi Odpowiedz do: Księgi metrykalne na stronie – uwagi

#12135
Anonim
Nieaktywne

Pozdrawiam, w szukajwarchiwach znalazłam akt ślubu moich pradziadków i akt zgonu „dziecka”, ale moja babcia urodziła się w 1912 i akta te zostały przekazane do AP w Katowicach, a w szukaj w archiwach są skany tylko do 1908, czyli muszę do Katowic.
Ten przesłany link otwiera się na akcie ślubu prawdopodobnie brata mojego pradziadka. Przesyłam akt ślubu mojego pradziadka i ten akt zgonu, co do którego nie jestem pewna kogo dotyczy czy żony czy martwo urodzonego dziecka.
Co do nazwiska żony brata pradziadka w skorowidziu podano że się nazywałą z domu Osfadnik, uważam że powinno być Ossadnik.
Nie jestem tylko pewna czy będę mogła przeglądać interesujące mnie wpisy. I czy muszę sobie zarezerwować dostęp do akt, nie mówiąc jeszcze o tym, że nie mam pojęcia jak to zrobić.
Na razie trochę przekazanie tych akt mnie smuci, bo miałam nadzieję wyciągnąć akt ślubu mojej babci, a teraz nie jestem pewna czy go jeszcze dostanę jak zostały przekazane do AP w Katowicach.
Ciekawa jestem czyje to zdjęcie, myślę że skoro mój dziadek je przez tyle lat przechowywał – musiał być to ktoś z jego a właścicie z rodziny mojej babci. I był to ktoś ważny dla nich. Czy to się uda ustalić? Mam nadzieję.
Dziękuję