Odpowiedz do: zapis z księgi robocizn

Strona główna Fora Tłumaczenia zapis z księgi robocizn Odpowiedz do: zapis z księgi robocizn

#12198
ania kwasny
Użytkownik

Panie Adamie!
Bardzo serdecznie dziękuję za Pana pomoc i zainteresowanie. Pisząc pierwszy post nie pomyślałam o tym, że wszystkie cztery strony z księgi robocizn z roku 1808 jakoś się uzupełniają i biorąc pod uwagę wszystkie można dopiero wyczytać ciekawą informację. Poniżej zamieszczam skany trzech stron plus informacje o Wolnych.
Józef Wolny był synem Walentego, wnukiem Michała a ja wiem tylko ze Michał był rolnikiem ( info z ksiąg metrykalnych). Rodzeństwo Józefa liczyło 11 osób, jego najstarszy brat Kacper był chyba karczmarzem, proszę spojrzeć na pierwszy skan.
Szukając informacji o historii Ligoty i Wolnych przeczytałam opracowanie p. Ludwika Musioła i historię Ligoty pod redakcją p. Grzegorza Płonki. Nie znalazłam tam informacji, które pozwoliłyby wysnuć wniosek, ze Wolni z Ligoty byli rodziną wójtów i karczmarzy- bardzo mnie to co Pan napisał zainteresowało, czy mogę prosić o więcej informacji?
1/ skan 1 strony – pod numerem 10 mieszka Kacper Wolny ( szynkarz?) i coś dopisane, nie wiem co , pod 15 Wawrzyniec Pietrucha alias Bury. Józef Wolny ur. w 1782 roku poślubił w 1808, w lutym Jadwigę wdowę po Wawrzyńcu Burym, który zmarł w styczniu tegoż roku. Przy Wawrzyńcu tez jest coś dopisane .
2/ skan 2 strony – dokończenie pierwszej strony
3/ skan 3 strony -(w poprzednim moim poście ) nie wiem co oznacza tytuł strony, czemu te osoby spisano na oddzielnej stronie
4/ skan 4 strony, występuje Kacper Wolny
Pozdrawiam serdecznie Ania Kwaśny

Attachments:
You must be logged in to view attached files.