Odpowiedz do: zapis z księgi robocizn

Strona główna Fora Tłumaczenia zapis z księgi robocizn Odpowiedz do: zapis z księgi robocizn

#12209
ania kwasny
Użytkownik

Panie Adamie!
Tak, składam mozaikę rodzinna, jak słusznie Pan zauważył. Bardzo Panu dziękuję za tłumaczenia, a za dodatkowe informacje szczególnie gorąco. Nie wiedziałam ,że Kasper był karczmarzem i przysięgłym. Szkoda, że nie zachowały się księgi wiejskie , sądowe Ligoty.
W XIX wieku, kiedy wytyczono już więcej dróg, nazwano ulice, jedna z gałęzi Wolnych mieszkała w Ligocie przy Dorfstrasse 10. Czy ten numer zachowano Wolnym, czy mieszkali na tej samej posesji , czy to tylko zbieg okoliczności nie umiem powiedzieć, ale ładnie się składa.
Bardzo zaciekawili mnie wypisani przez Pana Wolni właściciele posiadłości numer 10.
W swojej genealogii nie mam tylko Franciszka, a patrząc od najstarszego pokolenie mam Johanna i Marinę, ich syna Michała( ur. 1719 Ligota) i wnuka Walentego ( ur. 1744 Ligota) – tak jak Pan wypisał. Staram się od dłuższego już czasu znaleźć informacje skąd pochodził Johann, w najstarszych księgach metrykalnych parafii w Mikołowie nie ma o nim żadnych zapisów, tylko ten jeden raz przy chrzcie Michała. Może dobrym śladem jest kuźnica Bogucka z Pana informacji?
Z ksiąg robocizn mam jeszcze 5 zdjęć dotyczących Panewnik z 1808 roku i kilka zdjęć z 1802 roku, takich zrobionych z rozpaczy, że nie ma tam Ligoty, chętnie je Panu wyślę. Oprócz tego zrobiłam w Pszczynie też kilkanaście zdjęć skanów, z czytnika mikrofilmów, urbarzy z lat 1549 – 1593 i jeśli jest Pan zainteresowany to bardzo proszę!
Proszę napisać adres na który je przesłać.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam Ania Kwaśny