Odpowiedz do: Ewangelicka zagadka- Tarnowskie Góry / Repty

Strona główna Fora Poszukiwania Ewangelicka zagadka- Tarnowskie Góry / Repty Odpowiedz do: Ewangelicka zagadka- Tarnowskie Góry / Repty

#18032
Artur Paczyna
Użytkownik

Adamie, zerknij do Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 roku, który był zbiorem przepisów kościelnych obowiązujących co do zasady już wcześniej. W kanonie 1061 par. 1 są wymogi związane z wydaniem dyspensy na ślub katolika z niekatolikiem. Aby ślub mógł być pobłogosławiony w kościele katolickim, niekatolik musiał dać rękojmię, ze nie narazi wiary współmałżonka katolickiego oraz ochrzci i wychowa dzieci po katolicku (1061 par. 1 punkt 2). W Twojej sprawie można powiedzieć, że mamy do czynienia z klasyczną sytuacją. Zdarzały się także inne: chrzty w zborze, pochówek na cmentarzu ewangelickim – pomimo wyznania katolickiego. Stąd do oceny wyznania danej osoby istotne jest, aby sprawdzić, co jest wpisane w rubryce: wyznanie zarówno w księgach katolickich, jak i ewangelickich.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 4 months temu przez Artur Paczyna.

Artur

Jedną tylko wypowiadam prośbę do ludu śląskiego, by pozostał wierny swym zasadom chrześcijańskim i swemu przywiązaniu do Polski.

Wojciech Korfanty