Odpowiedz do: Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej

Strona główna Fora Nasze drzewa Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej Odpowiedz do: Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej

#19370
Andrzej
Użytkownik

Dobry wieczór, zdobywanie akt to jest podstawa.
To co jest ta zapisane to jest inna sprawa. Nie możesz z góry zakładać, iż nie będzie się dużej ilości informacji.
Jak Adam pisze, iż rodzeństwo jest potrzebne, to tak jest. Małżeństwo od około 1870 do 1885 jak piszesz, to potencjalnie 7 dzieci (ja liczyłem co drugi rok), a na początku małżeństw liczy się nawet co rok. Nie ma reguły, bo nie raz w jednym roku kalendarzowym są dwa urodzenia a nie są to bliźniaki. Musisz na wszystko zwracać uwagę. Nazwisko Wicher nie powinno być w pisemnej formie zmienione, bo tam chyba z niemiecka nie ma jak go już „zniemczyć”.
Co do starszych pokoleń zacznij szukać od zgonów i ślubów, tam jest najwięcej informacji. Zaczynając wizytę w archiwum to Wiesz iż zaczynasz od skorowidzów. Na dzień 15 jednostek możesz pobrać, i że by był to dla Ciebie dzień pracowity zacznij od „pewniaków” ze skorowidzów. Ja bym jak na razie nie szukał rodzeństwa Crispinusa, bo to czy miał jakieś rodzeństwo i tak wyjdzie przy zgonach czy przy ślubach w tym USC. Dopiero za drugą wizytą czy 3 zabieram się za urodzenia, aby być pewnym co do ilości i konkretnych danych o rodzeństwie. To tyle podpowiedzi. Myślałem o Ciebie rano, ale nie wiedziałem jak temat pociągnąć. Adam mni wiyncy nakierował mie co jeszcze by Ci podpowiedzieć.

Andrzej