Odpowiedz do: Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej

Strona główna Fora Nasze drzewa Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej Odpowiedz do: Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej

#19446
SKjola3anna
Użytkownik

pozdrawiam, po mężu jestem Wicher, jak na razie nie mam w całości dopracowanej tej części mojej rodziny (obecnie zajmuję się moją stroną), dotarłam jedynie do pradziadka ale oni „byli” z opolskiego – ślub był w Groszowicach.
imiona moich Wichrów to: Kazimierz (Siegrfyd) ur. 1929 żona Cecylia z d.Salwik(g),
Wilhelm Marian ur. 1900 żona Adelajda Marta z d.Mendrella,
Roman ur. 1878 jego żona Maria z d.Kandziella (pisana też
przez o, lub z jednym l)
Johann – prapradziadek wymieniony przy ślubie syna a jego żona
to Johanna z d.Sappok (być może też pisana przez jedno p).

Co do odmian pisowni nazwiska to może być jako WICHERT.
Jednakże moi to byli to kolejarze, więc się przemieszczali, obecnie Groszowice to część Opola i nie ma już takiego znaczenia jak pod koniec XIX wieku, ale wtedy to była duża stacja przeładunkowa, więc moje Wichry mogły ściągnąć tu z dowolnego miejsca.
Bo kolejne miejsca to Katowice, Lubliniec – więc też z kolejarskiej historii miejsca gdzie intensywnie się rozwijały stacje kolejowe.
Niestety nie byłam jeszcze osobiście w żadnym archiwum, więc nie wiem skąd ten Johann dotarł do Groszowic – szacuję jego datę urodzenia na ok. 1850.
Aha – legenda rodzinna głosi, że jakiś Wicher był w Gwardii Cesarskiej ale szczegółów nie znam, wszystkie dokumenty w czasach powojennych uległy zniszczeniu – zdjęcia, sztambuchy itd.
owocnych poszukiwań, być może gdzieś jesteśmy jakoś spokrewnieni
S.W