Odpowiedz do: Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej

Strona główna Fora Nasze drzewa Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej Odpowiedz do: Rodzina Wicher – proszę o wsazkówkik co dalej

#19473
Andrzej
Użytkownik

Tymat Raciborza i okolic jest do mie trocha niy do ogarniyncia, ale forum czytają inni. Wichrem mosz podpowiedź od Artura, genealoga ze tych terenów.

USC, to Babice podlegały pod USC w Nędzy, a parafia w Raciborzu-Markowicach:
https://szukajwarchiwach.pl/18/350/0/-#tabZespol

W Raciborzu-Markowicach jest także ślub prawdopodobnie rodziców i dziadków matki Franza, ino sie dej pozor, bo roz je Gacka, a roz Gatzka. Najlepi porównywać metryki kościelne z metrykami USC. I jak piszesz o jakiś metrykach, podajesz przykłady, to podawej skąd to jest. Ale tyż przede wszystkim u siebie to notuj. Jedna niy jest tako samo jak drugo.

Brzezie – pod parafię w Pogrzebieniu (w AAKat) oraz USC w Brzeziu. W tym USC należało by odszukać zgonów rodziców Josefa Wichera, eli jeszcze tego niy mosz.

W Raciborzu-Brzeziu ślub brali: Tomasz Wicher (1877/13) i Marianna Wicher (1876/13) a ich rodzicami byli hausler Josef i Franziska rodz. Sadlo, oboje wówczas nieżyjący. Może to rodzeństwo Franza?

I na koniec ślub z 1870 r., pochodzi z Raciborza Markowic (parafia). 4 października 1870 roku związek małżeński zawarli Franz Wicher syn chałupnika Józefa Wichra z Brzezia i Joanna Kostka córka zmarłego Jana Kostki. Podano wiek nupturientów: oboje lat 22.
Zapis, a raczej brak zapisu, iż ojciec – Józef jeszcze żył nic nie znaczy. Należy sprawdzić te metryki w poszukiwaniu rodzeństwa Franza.

Pozdrawiomy Artur i Andrzej

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 7 months temu przez Andrzej.