Odpowiedz do: Rodzina Jojko – poszukuję wszelkich informacji

Strona główna Fora Poszukiwania Rodzina Jojko – poszukuję wszelkich informacji Odpowiedz do: Rodzina Jojko – poszukuję wszelkich informacji

#20043
Andrzej
Użytkownik

Leon,

cóż jo Ci mom powiedzieć. Dopóki tego nie zbadosz to sie niy do wiysz !
Rób swoja linia i ta “knurowsko – gierałtowicko”. Zoboczysz czy kaj jak sie nie przewinie w któroś strona. Przypakow może być dużo takich migracji.
Może okazać sie, że tych gniazd jest wiyncy niż dwa. Ale to trza siedzieć nad tym, bo samo niy przyjdzie. Mimo rzadkości nazwiska, to sie moze okazać iż niy bydziesz mioł materiału do badań… i to Cie może odstraszyć.
Jak jeszcze we rejonie Rybnika są księgi i jako taki zasób do początków XVIII w. to niy wiym jak to jest za granicą, czyli jak piszesz we Austriackim państwie.
Jo robia jedno nazwisko i ty z mie to przerasto. Gniazd jest trocha i nawet pod Żwycem czy nawet w Baranowie Sandomierksim jak Łudzkim. Ino, że tam tego nie ruszom. Na Górnym Ślasku jest bodajże 8 i mom problem początek tych gniazd zlokalizwować, bo brak dostępu, a po drugie zapisy w ksiega XVIII wieku są bardzo skąpe. Bez rodziców, bez dat, bez miejsc pochodzenia. Niy pisza nawet o urodzyniu, ino, żeby pisało iż przyszedł np. ze Geierałtowic ! To już by była jakoś podpowiedź o migracji. Tego brakuje we takich badaniach. Niy pisza o DNA, ale o zwykłym kopaniu we ksiyngach.
Ale w końcu co mosz innego do roboty.
Życza Ci powodzynia.

Andrzej.