Odpowiedz do: Medrella

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Medrella Odpowiedz do: Medrella

#20658
SKjola3anna
Użytkownik

pozdrawiam, dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Tak Viktoria Koziołek byla przedtem mężatką, tam tej metryce ślubu jest napisane że jest wdową po Albercie Ballion (to słowo bezpośrednio przed jej imieniem – wdowa), przed imieniem pana młodego pisze że jest młodym kawalerem, nie ma wzmianki o wdowieństwie, ten sam wyraz występuje (pisany) przed innymi panami młodymi, bo jak ktoś był wdowcem to z reguły było to napisane przed imieniem.
Co do Marianny Ptok to w tym akcie ślubu jest napisane że ma lat 22 i pochodzi z Chelmek – to chyba odpowiada Chełmkowi w Małopolsce, Chełm Śląski i Chełmek są to gminy sąsiadujące. (trafiłam obcą metrykę gdzie wyraźnie pisze że ktoś był z Chelmek w Krakowskim). Nie zwróciłam na to należytej uwagi, za mało się przyłożyłam.
W Chełmie była co prawda rodzina Floriana Ptok (jego żona Marianna Śliwa), i jest pare mężatek z domu Ptok ale nie znalazłam Franciszka Ptok.
No cóż tam zostaje tylko archiwum rzeczywiste, czyli trzeba odłożyć poszukiwanie.
Generalnie jeśli idzie o Urbana Mendrellę to jest bardzo mało zapisów w dostępnym archiwum (on-line 1828-1874) ale biorąc pod uwagę, że zmarł w 1831r. nie dziwi mnie to.
Jeśli Johann Mendrella miał w momencie swojego ślubu 37 lat to musiał urodzić się około 1806r. potwierdza to również akt jego zgonu 1869 i 63 lata. Jeśli było jakieś rodzeństwo to też na początku wieku XIX ich daty urodzeń.
Czyli archiwum reczywiste.
Jeśli miał siostry i wychodziły za mąż to mogły zostać wydane przed rokiem 1828 czyli brak ślubów. Bracia mogli brać żony z innych parafii więc też nie będzie ślubów.
Czyli szukanie przede mną, dziękuję serdecznie za pomoc.
Trzeba korzystać z tego siedzenia w domu – życzę pomyślnych łowów.
Jak dojdę że tak to ten to prześlę tę gałąź rodziny. Jakoś do swojej rodziny mam więcej szczęścia. Rodzina męża same schody.
Powodzenia i jeszcze raz dzięki
SW
aha… Maria Gawliczek/Gawlitzek przy ślubie miała napisane że urodzona w Załężu/Zalenzie