Odpowiedz do: Akt ślubu Maria Storek

Strona główna Fora Tłumaczenia Akt ślubu Maria Storek Odpowiedz do: Akt ślubu Maria Storek

#20855
Ryszard 2
Użytkownik

Poczytałem trochę na temat historii Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej i dowiedziałem się że dworzec w dzielnicy Będzina – Małobądz związany był z powstaniem w 1858 roku odnogi tejże kolei która połączyła Ząbkowice z częścią Śląska leżącą w ówczesnych Prusach (była to tak zwana odnoga Ząbkowicka – Katowicka). Mieszkający w Starym Zabrzu Robert Storek prawdopodobnie przeniósł się na nowe miejsce do Tunkowitz ? ponieważ znalazł pracę w zawodzie konduktora aby sprawdzać bilety pasażerom jadącym tym szlakiem kolejowym zbliżającym się do granicy rosyjsko-pruskiej(myślę że gdyby było inaczej nie przenosiłby się za granicę pracując tam jako konduktor).
Cztery lata po ślubie Marii w dokumencie aktu ślubu innej córki który miał miejsce w Bytomiu napisano że mieszkał w Dobieszowicach (Polen) miejscowości która znajduje się kilkanaście kilometrów od Będzina podobnie jak np.wymienione przez Pana Jana Tąpkowice.
W związku z tym przypuszczam że szukana miejscowość to wieś która należała do powiatu będzińskiego powstałego w 1867 roku i była tak mała że nie ma jej na mapach z tamtych lat.
Być może było tak jak już wspomniał Pan Jan że zrobiono błąd przy wpisaniu nazwy wsi do aktu ślubu.
Natomiast Panu Pyjtrowi dziękuję także za zainteresowanie się tym wątkiem na forum i informuję że nie wiem gdzie były lub są Tankowice.
Pozdrowienia dla Pana