Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r. Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

#27169
Krone
Użytkownik

Andrzeju,
bardzo dziękuję za obszerne informacje, pomaga mi to niesamowicie w moich poszukiwaniach. Kierunek Nycz okazuje się być fałszywym tropem, trzeba skupić się na Lissok. Jak już pisałam pochodzę z Urbanowic i doskonale znam te miejsca i nazwiska. Pamiętam z opowieści rodzinnych, że zawsze się mówiło “u Kondziołów” czyli to nazwisko pozostało w świadomości okolicznych mieszkańców do współczesnych czasów pomimo tego, że już go tam nie ma. Posiadłość Kostów (obecnie inne nazwisko) jest widoczna z gospodarstwa, z którego pochodzi moja mama, graniczą przez drogę. Moja mama pamięta jeszcze gdzie kto mieszkał, więc jest skarbnicą wiedzy na ten temat. Gospodarstwo Losków natomiast usytuowane nieco głębiej miejscowości, i zaraz niedaleko Lissoki.
Mam jeszcze tylko jedno pytanie: czy są gdzieś dostępne on-line skany z USC aktów urodzeń, ślubów i zgonów z naszego terenu? Na stronie https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ niestety akurat z rejonu Tychy skany nie są dostępne.
Jeszcze raz dziękuję za informacje i pozdrawiam serdecznie
Grażyna