Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r. Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

#27174
Historyk85
Użytkownik

Grażyno,

Niestety akta USC z interesującego Cię obszaru (USC Paprocany i Tychy) są dostępne tylko w Archiwum Państwowym w Pszczynie, i nie sądzę by miało się to zmienić w najbliższej przyszłości. Ale dobre i to, tzn. że są w Archiwum Państwowym, dla przykładu wszystkie akta USC Bieruń od 1874 r. są nadal w tamtejszym USC, co znacząco utrudnia szersze poszukiwania.

Sam zacząłem poszukiwania właśnie od AP w Pszczynie, a było to już przed 15 laty i z różnym natężeniem trwają one do dziś. Ponieważ jak już pisałem wcześniej Archiwum jest w tej chwili zamknięte do odwołania, dlatego przesłałem Ci w załączeniu akt zgonu Józefa, bowiem w żaden sposób nie byłabyś w stanie go teraz zdobyć.

Poniżej dodam jeszcze jego tłumaczenie:

Nr 9
Urbanowice, dnia 11 marca 1906 r.

Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawił się dzisiaj, znany osobiście, zagrodnik Johann Loska, zamieszkały w Wygorzele, gmina Jaroszowice, i zgłosił, że dożywotnik – zagrodnik Joseph Loska, wdowiec po zmarłej dnia 10 lutego 1900 r. Sophie Loska z domu Gawlik, liczący 72 lata, wyznania katolickiego, zamieszkały w Wygorzele, gmina Jaroszowice, urodzony w Wygorzele, gmina Jaroszowice we wrześniu 1833 r., syn zagrodnika Johanna Loska i jego żony Franciski z domu Lissok, oboje zmarli w Wygorzele, zmarł w Wygorzele w swoim mieszkaniu dnia jedenastego marca roku tysiąc dziewięćset szóstego przed południem o godzinie drugiej.
Zgłaszający oświadczył, że był obecny przy zgonie Josepha Loska.
Odczytano, zatwierdzono i podpisano.
Johann Loska

Urzędnik Stanu Cywilnego
Ploch

Pozdrawiam,
Andrzej

PS. W razie jakichkolwiek pytań, pisz śmiało ;).