Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r. Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

#27190
zielak
Użytkownik

Witam,
Dołączam do tematu rodziny Loska i Nycz/Lissok. Jan Loska i Zofia Nycz są również i moimi przodkami (a dalej ich córka Jadwiga Loska ur. 25. 09. 1835r, wyszła za mąż za Tomasza Rygułę). Niestety dysponuję jedynie danymi po 1820 i do 1874r, później bardzo wyrywkowymi, więc byłabym wdzięczna za podzielenie się pozostałymi informacjami lub aktami.

Szukam także informacji o Zofii Kondzioła po mężu Grzesica (ur. ok 1810). Ponadto nazwiska Kondzioła (Kądzioła) i Kost kilka razy występują w moim drzewie genealogicznym – może i tu uda mi się też znaleźć krewnych.

Dodatkowo z innej strony rodziny moimi przodkami jest rodzina Dziubany z Urbanowic – najstarsi przedstawiciele, do których dotarłam to Jan i Marianna (z domu Klimza) Dziubany.

Moja rodzina nadal mieszka na Wygorzelu i znam wiele osób o nazwiskach Kost, Loska, Lisok, Dziubany, ale nie jestem w stanie ich powiązać jednoznacznie z moimi/naszymi przodkami.

Dysponuję kilkoma zdjęciami przedwojennymi i powojennymi Wygorzela/Kopanin/Urbanowic/Jaroszowic m.in. zdjęcia tzw. „sali” p.Tichauer, później p.Haśnik (dziś tzw. „klub”) z czasów, gdy odbywały się tam zabawy.

Z chęcią wymienię się informacjami.

Pozdrawiam,
Ola