Odpowiedz do: Poszukiwania – Bytom – Rozbark, Wirek (Antonienhutte)

Strona główna Fora Poszukiwania Poszukiwania – Bytom – Rozbark, Wirek (Antonienhutte) Odpowiedz do: Poszukiwania – Bytom – Rozbark, Wirek (Antonienhutte)

#27542
Andrzej
Użytkownik

Co do nazwiska Wonschik.

Małżeństwo Wonschik było założone przed 1894. Nie wiem gdzie. Można przypuszczać dużo. Tak jak wiele rodzin po zawarciu związku małżeńskiego w rodzinnym miejscu wyjechali na emigrację zarobkową. Piotr wiemy, że pochodził spod Lublińca. Możliwe, że i jego żona była z tych okolic i tam by należało szukać ich ślubu.

Mieli mniej więcej tyle dzieci na podstawie urodzeń i zgonów. Tu trzeba by zrobić zestawienie, które dzieci mamy według akt urodzeń, a które według zgonów.
Johann 1894 Bytom
Albert 1896 Bytom
Martha 1898 Rozbark
Marie 1899 Rozbark
Konrad 1900 Rozbark
Franz 1901 Rozbark
Gertrud 1902 Rozbark
Hedwig 1903 Rozbark
Leo 1905 Rozbark
Anna 1906 Rozbark
Stephan 1907 Rozbark
Stanislaus 1907 Rozbark
Emilia 1913 Rozbark

Mam problem z ustaleniem zgonu Marii Wonschik z domu Pospiech. Wiadomym jest, że żyła jeszcze w 1913 jak i w 1915 przy zgonie Piotra. Tam przynajmniej nie pisze, że by nie żyła. Może wyszła ponownie za mąż?

Proponowałbym bym ustalić stan matki po ich dzieciach. Może na jakimś dokumencie ślubu dziecka będzie pisało, w jakim czasie zmarła Maria Pospiech i gdzie, ale to już się wiąże z poszukiwaniami w Archiwum. Na Ancestry nie znalazłem, żadnego ślubu z wymienionych dzieci.
Nie oglądałem jaki zakres obejmuje Rozbark, ale to i tak nic nie daje, bo trzeba prosić o pomoc archiwum, ewentualnie samemu umówić wizytę i szukać w skorowidzach. Na Rozbarku była ino jedna rodzina w tym czasie o tym nazwisku co ułatwia poszukiwania.

Pozdrawiam Andrzej