Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r. Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

#27619
Jaszczomb
Użytkownik

Dzięki uzyskaniu z USC w Bieruniu kopii aktu urodzenia swojego pra-pradziadka Karola Noras udało mi się w końcu znacznie rozbudować męską linię swojego drzewa genealogicznego.
Tutaj natrafiłem na kolejną pułapkę: Stanisław Noras oraz Katarzyna Bula, dziadkowie Karola, nie figurują w księdze małżeństw. Ślub musiał mieć miejsce, ponieważ ich dzieci są rejestrowane w księgach jako legalne, jednak nigdzie nie mogę znaleźć jego śladu. Musiał on mieć miejsce przed 1855 rokiem, gdyż wtedy rodzi się pierwsze ich dziecko, które odnalazłem – Michael Noras. W tym czasie Stanisław Noras jest opisany w księdze jako Sołtys z Jaroszowic.
Sytuację komplikuję też obecność innego Stanisława Noras, urodzonego w podobnym czasie, żonatego z Katarzyną Stachoń (ślub odnalazłem bodaj w 1836 roku). Obie pary żyją i mają dzieci w podobnym czasie, przez co niektóre internetowe bazy danych traktują je jako jedną rodzinę.
Dzięki temu jednemu dokumentowi w moim drzewie pojawiły się nazwiska: Miernik, Długai, Bula, Massalski i Zaremba.
Co do tego ostatniego nazwiska również mam trudności z odnalezieniem jej w księdze urodzeń. Wg. zapisu ze ślubu Anna Zaremba powinna urodzić się ok 1820 roku, jednak w tamtejszej księdze odnalazłem tylko Joannę Zarembę – czy te imiona były wówczas używane zamiennie?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 months temu przez Jaszczomb.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 months, 4 weeks temu przez Jaszczomb.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 months, 4 weeks temu przez Jaszczomb.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 months, 4 weeks temu przez Jaszczomb.