Odpowiedz do: Poszukuję rodziny Krupa – miejscowość Węgry (Wangern)

Strona główna Fora Poszukiwania Poszukuję rodziny Krupa – miejscowość Węgry (Wangern) Odpowiedz do: Poszukuję rodziny Krupa – miejscowość Węgry (Wangern)

#27637
Axee
Użytkownik

Witam,
zasadniczo może nie być prosto.
Najlepiej jakby Pani zdobyła kontakt z jakimś potomkiem tych ludzi w linii prostej czyli ich dzieckiem, wnukiem, prawnukiem. O ile ten potomek jest pełnoletni mógłby z Urzędu Stanu Cywilnego w Żórawinie wyciągnąć odpisy aktów zgonu (płatne), albo zrobić zdjęcia z księgi zgonów, lub uzyskać kserokopie księgi w zależności od urzędu (bezpłatne). Oczywiście należy udowodnić pokrewieństwo i napisać wnioski/podanie. W takich aktach są informacje o miejscu i dacie urodzenia oraz o rodzicach. Jeśli zawarli ślub po 1946r. w tej miejscowości, to może być również tam odpis ich aktu ślubu. Zasadniczo odpis aktu można wyciągnąć w dowolnym USC, należy udowodnić tylko i aż pokrewieństwo w linii prostej, podać mniej więcej datę i dokładnie miejsce zdarzenia i wnieść opłatę.
Opcja kolejna to znaleźć osobę, która uda się na cmentarz, znajdzie ich grób/groby i z pomnika/tabliczki odpisze daty, o ile grób istnieje i zawiera takie informacje.
Można udać się również do administratora cmentarza, w przypadku cmentarzy parafialnych najczęściej do miejscowego księdza proboszcza i tam z kościelnych ksiąg zgonów wyciągnąć dane zmarłych, o ile księgi są na parafii, a nie zostały oddane do archiwum diecezjalnego. Tu sprawa jest prostsza niż w urzędzie, a rodo nie dotyczy zmarłych w razie czego.
Jeśli znamy daty urodzenia i miejsce to już poszukiwania w archiwum można przeprowadzić.

Pozdrawiam Bogusław.