Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r. Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

#27701
Historyk85
Użytkownik

Tym razem publikuję wykazy właścicieli gruntów sporządzone w sierpniu 1856 r. dla Bierunia Starego i Kopca oraz Bijasowic, Kopani i Jajost. W przypadku Bierunia jest to ciekawe uzupełnienie spisu mieszkańców z 1910 r., natomiast dla Bijasowic, Kopani i Jajost jest to jedyny spis którym dysponuje, ponieważ dziwnym trafem znalazł się on w aktach bieruńskiego magistratu.

W wolnych chwilach będę starał się dodawać kolejne materiały.

Pozdrawiam,
Andrzej

Bieruń Stary
Spis właścicieli gruntów z 27.08.1856.

Numer domu / właściciel.

Bieruń Stary

1. Franz Lubetzki
2. Matheus Gawlik
3. Carl Rupricht
4. Johann Nyga
5. Gustaw Erichsen
6. Franz Bijok
7. Joseph Krupa
8. Joseph Fitzek
9. Joseph Körner
10. Franz Kulski
11a. Johann Smietana
11b. Johann Zołna
12. Clemens Latocha
13a. Johann Kocurek
13b. Matheus Losson
14. Franz Drobik
15. Bulla Erben
16a. Johann Hycz
16b. Johann Nyga
17. Thomas Gawlik
18a. Johann Pawelczyk
18b. Balzar Jagoda
19. Valentin Krupa
20. Matheus Kulsky
21a. Clemens Wilczek
21b. Johann Severin
22. Paul Wilk
23. Joseph Pawelczyk
24. Balzar Lubetzki I
25. Balzar Lubetzki II
26. Johann Kajosch
27a. Johann Czyrwik
27b. Simon Seibert
28. Valentin Krupa
29. Johann Dlugai
30. Matheus Drobik
31. Fitzek Erben
32. Paul Pawelczyk Erben
33. Joseph Dziubany
34. Bartek Latocha
35. Franz Pawelczyk
38. Franz Wilk
37. Albert Gawlik
39. Franz Gawlik
40. Clemens Fitzek
41. Martin Noras
42. Johann Mika
43 Franz Szorek
44. Franz Jelonek
45. Michael Kulski
46. Franz Krupa
47. Matheus Czempas
48b. Michael Kocurek
49. Johann Polaczek
50. Matheus Błaszczyk
51. Jacob Saternus
54. Johann Latocha
55. Valentin Stenzel
56. Feitel Tichauer
57. Valentin Strzezik
58. Jacob Nowok
59. Valentin Smilowsky
60. Franz Mrowietz
61. Michael Danek
63. Johann Fitzek
64. Johann Kocurek
65. Jacob Czempas I
66. Jacob Czempas II
67. Valentin Miłowski
68. Martin Kosztyra
69. Valentin Indyka
70. Michael Kocurek
72. Franz Ottawa
73. Johann Kostyra
74. Jacob Latocha
75. Abraham Cohn
76. Thomas Czempas
77. Albert Miernik
78. Valentin Bieronski
79. Albert Szostek
80. Karwath Erben
81. Johann Strzezik
82. Joseph Nyga
84. Matheus Gretka
85a. Franz Indyka
85b. Joseph Strzezik
86. Paul Figiel
87. Michael Czempas
88. Johann Nyga
89. Jacob Blaszczyk
90. Matheus Severin
91. Johann Saternus
92. Joseph Pawełczyk
93. Johann Oszek
94a. Jacob Wilk
94b. Albert Hanus
95. Joseph Wilk
97. Paul Malina
98. Hylczyk Erben
99a. Johann Dziubany
99b. Paul Kucz
100. Mijalski Erben
101. Johann Kocurek
102. Bobla Erben
103. Johann Jagoda Erben
104. Jacob Lubetzki
106. Valentin Hycz
108. Piątek Erben
110. Krzikawski Erben
111. Albert Gretka I
112. Albert Grettka II
113. Johann Horst
115. Nicolaus Golus
122. Bartek Grześica
Abraham Wachsner

Uwaga! Informacja na temat statusu poszczególnych właścicieli z Bierunia:
od 1 do 34 – mieszczanie
od 35 do 51 – zagrodnicy
od 54 do 122 – chałupnicy; wśród nich tylko nr 95 to młynarz.

Kopiec
Spis właścicieli gruntów z 07.08.1856 r.

1. Paul Krupa
2. Paul Zoremba
3. Thomas Wisńiofski
4. Joseph Fik
5. Carl Rutzki
6. Martin Dziubany
7. Johann Kaczmarczyk
8. Andreas Andrysko Erben

Uwaga! Wszyscy wymienieni właściciele z Kopca byli chałupnikami.

Bijasowice, Kopań, Jajosty
Spis właścicieli gruntów z 23.08.1856 r.

Numer domu / właściciel.

Bijasowice:

1. Jacob Goy
2. Paul Kottarczyk
3. Matheus Kollny
4. Valentin Dolczyczek
6. Valentin Domczol
7. Johann Michnol
9. Franz Bartosz
10. Joseph Wilk
11. Simon Sluszorz
12. Valentin Zollna
13. Simon Zielinsky
14a. Albert Glomb
14b. Johann Brozowsky
15. Woitek Skorta
16. Adam Schoppa
17. Johann Berger
19. Valek Lukassek
20. Valentin Stych
21. Johann Adamus
22. Mathes Korbel
23. Albert Juretzky
28. Johann Lukassek
32. Jacob Ullmann
33. Valentin Menczysna alias Zollna

Kopań:

1. Martin Tworz
3. Johann Michalsky
4. Mathes Sciersky
5. Paul Kupitza
6. Mulek alias Monsior
7a. Johann Lubowietzky
7b. Mathes Lubowietzky
9. Paul Ulszok alias Leszik
10. Franz Jaromin
11. Joseph Piekoszowsky
12. Valentin Losson
14. Martin Baronek alias Walluss
15. Martin Tkorsz alias Rzepus
17. Wawrzin Derra

Jajosty

1. Thomas Zollna
2. Martin Mrzyk
3. Johann Drzysga
4. Martin Sappek
5. Joseph Bysenka
7. Martin Golus
8. Clemens Polko
9. Johann Ulczok
10. Martin Grenatyr
11. Anton Nyga
12. Clemens Skorta
14. Johann Urbainczyk

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 months temu przez Historyk85.