Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r. Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

#28056
Jaszczomb
Użytkownik

Nieco pod wpływem frustracji, a nieco z braku innych sensownych alternatyw, przyjąłem po prostu, że wszystkie dzieci Stanisława Noras, niezależnie od tego, co zapisano w rejestrach, pochodzą od Katarzyny Stachoń. Uporządkowawszy nieco w ten sposób swoją genealogię, przeszedłem do odczytywania skanów z APP.
Bardzo szybko trafiłem na niemal spektakularny dokument – pisany z perspektywy Walentego Noras tekst wyjaśniający okoliczności, w jakich wszedł w posiadanie młyna. Jeśli dobrze rozumiem tekst, młyn w Jaroszowicach był opuszczony, a ojciec Walentego Noras został w nim osadzony, by go ponownie uruchomić. Następnie sam Walenty wykupił młyn z wszystkimi przynależnościami za 144 [Kr?].
Co ciekawe, imię ojca Walentego nie jest podane, ale jest podane jego miejsce pochodzenia. Pada zdanie:
Die Muhl ist in Jaroschowitz. Dar hat sich mein Vater aus [] gemeldet”
Załączam wycinek zawierający nazwę miejscowości. Wydaje mi się, że można ją odczytać jako Bohlen, ale zdecydowanie potrzebuję opinii kogoś bardziej doświadczonego.

Attachments:
You must be logged in to view attached files.