Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r. Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

#28126
Pellegrino
Użytkownik

Witam, dołączając do dyskusji dodam, iż staram się zrekonstruować głównie historię rodziny mojego rodzinnego nazwiska: Hudzikowski, rodzina powiązana jest z nazwiskami takimi jak m.in: Loch, Oszek, Brajer, Ottawa, Strzeżyk, Wilk. Interesują mnie także nazwiska: Gawlik, Krupa, Jagoda, Kaczmarczyk.

Jeśli chodzi o wspomnianą wcześniej rodzinę Wilk i Oszek mogę dodać informacje, które udało mi się znaleźć.
Nr hipoteczny 93 (1772 – 1895); właściciele, kolejno: Jan Wilk, Marianna i Jan Oszek, Franz i Hanka Hudzikowski.
Franz Hudzikowski i Hanka z d. Oszek byli małżeństwem, rodzice Hanki to Jan Oszek i Marianna z d. Wilk, stąd przypuszczam, że Jan Wilk byłby bratem Marianny. Ślub Marianny i Jana miał miejsce 27.10.1832, zawiera dopisek, że Jan Oszek pochodził z Jankowic, a więc rodzina Oszek jak słusznie Pan Andrzej przypuścił, przybyła do Bierunia na początku XIXw.
Czy jest możliwe oszacowanie gdzie znajdował się powyżej wymieniony dom?

Jeśli chodzi o wspomnianą rodzinę Loch, Franz Loch (ur.1867, murarz) był synem Franza (ur. ok. 1837), który przybył z Ciesznowa i był synem Paula Locha.

Jeśli chodzi o rodzinę Krupa. Pan Jaszczomb napisał, iż „Ojcem Franza jest chyba Józef Krupa, który był z kolei burmistrzem Bierunia”, Joseph Krupa (ur. ok. 1801, żona Catharina Bijok) w moim drzewie nie posiada syna imieniem Franz, więc prawdopodobnie ktoś inny jest jego ojcem lub pominąłem jego chrzest.

Mam pytanie do Pana Adrzeja dotyczące mojego rodzinnego drzewa, otóż udało mi się dotrzeć do Ignatza Hudzikowskiego, stolarza ur. ok. 1803. Pierwszą jego żoną, która zmarła zaraz po narodzinach dziecka była Maria Dioess, kolejną Zofia Kuhn ze Śmiłowic. Nie udało mi się znaleźć żadnych dalszych informacji dotyczących tych nietypowych nazwisk, natomiast w lokalnej gazecie wyczytałem informację, iż Ignatz Hudzikowski przybył do Bierunia z Kalwarii rozpoczynając w mieście pracę jako stolarz. Czy jest możliwość uzyskania jakiś dalszych informacji?

Pozdrawiam serdecznie
Dawid