Odpowiedz do: Widuch

Strona główna Fora Poszukiwania Widuch Odpowiedz do: Widuch

#28188
Andrzej
Użytkownik

Panie Zygmuncie,

a może przy Andreasie popełniono (błąd- jak pan pisze). Trzeba zbierać informacje i je zestawiać. Nie ma i nie będzie nigdy to jednoznaczne, w latach itp. To nie matematyka. Najważniejsze, że przy zgonie Wojciecha podano spadkobierców. Przypuszczam, że podano tam dzieci (jego).
Pomiędzy Zofią a Andrzejem jest 6 lat różnicy według ich zgonów… A może było całkiem inaczej Może byli równolatkami? Tak można naciągać wiek każdego z poszukiwanych, ale na tym to nie polega.
Kwerenda swoją drogą, ale w kurii ą materiały zdigitalizowane z parafii Mikołów. Można je samemu przeglądać, zapisywać, a znaleziony zapis o swoich przodkach można zamówić i zapłacić.
W swoich zapiskach mam zapisane, że Andrzej jest z rocznika około 1780, ślub około 1802. Ale to jest tak jak pisałem „wszystko około”. Obliczone na podstawie różnych metryk, przypuszczeń itp.
Nie wiem czy zwrócił Pan uwagę na zgon w 1832 roku w Piotrowicach, pisze, że zmarła Hanka Widuch, wdowa. Hanna, to może być równie dobrze jak Anna itp. Dzieci podano, ale ino jako ilość, a nie z imienia… Jest tego 6 sztuk (dzieci).
Nie będzie miał Pan ciągłości całej rodziny. Z duplikatów wywnioskuje Pan prędzej czy później to samo co ja. Kwerendy też nie odpowiedzą na Pana wszystkie pytania. Dochodzi migracja Widuchów w obrębie parafii jak i poza nią w rejony przemysłowe, a może i poza granicę państwa.
Ale jak to jest na początku wszystko jest ciekawe, ważne, ale trzeba zrobić tak, aby było wiadomo co możemy zrobić sami, czyli czy jest okres z tego okresu co szukamy Widuchów.

Andrzej.