Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r. Odpowiedz do: Spis mieszkańców Bierunia Starego z grudnia 1910 r.

#28881
Pellegrino
Użytkownik

Andrzeju,
Tak jak napisałeś z Mateuszem Gawlikiem łączy mnie jego syn Jan Jakub. W testamencie napisane jest, iż Johann Gawlik pozostawił czworo dzieci, chodzi zapewne o:
Mariannę Cecylię (ur.28.10.1860)
Walentego (ur.04.02.1865)
Karola Gawlika (ur.29.01.1882, zm.26.05.1945)- mojego bezpośredniego przodka,
oraz czwarte nieznane mi dziecko urodzone po 1772r.
Dziękuję za podanie tylu informacji i treści testamentów. Z tego, co sprawdzałem w Archiwum znajduje się także testament Johanna Gawlika datowany na 1886-1890, więc zapewne jest to testament wspomnianego Jana Jakuba.

Sławomirze,
jeśli to nie problem to jestem chętny, aby dowiedzieć się także informacji o dzieciach Klemensa i wliczyć je do swojego drzewa.

Jeśli chodzi o moje poszukiwania rodziny Hudzikowski, uzyskałem skany testamentu Ignatza Hudzikowskiego z Archiwum. Jednak póki co 37 stron pisane niemieckim gotykiem są dla mnie nierozszyfrowane. Z tego, co udało mi się przetłumaczyć z aktu zgonu, który zamieszczam w załączniku:
geboren in Oswiencim in Galizien
Sohn der[?]besitzer und Polizeidiener Lorenz Hudzikowski
und Sophie geboren Kuczewitz
Narazie nie wiem, w jaki sposób uda mi się rozszyfrować resztę dokumentu, jeśli jesteście w stanie przetłumaczyć najważniejsze informacje z aktu zgonu to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
Dawid

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years temu przez Pellegrino.
Attachments:
You must be logged in to view attached files.