Odpowiedz do: Szukam przodków

Strona główna Fora Poszukiwania Szukam przodków Odpowiedz do: Szukam przodków

#28996
Axee
Użytkownik

Rozumiem . Z tego co wiem to mój pradziadek umarł w latach 70 więc w USC faktycznie może być jakiś trop lub w parfi SW Jacka . Dziękuję za pomoc . Chyba że ma pan jeszcze jakieś pomysły gdzie szukać śladów . Z góry dziękuję

Jeśli wiesz gdzie umarł Twój pradziadek (a nie gdzie został pochowany), to udaj się do obecnego USC odpowiedniego dla tamtego miejsca śmierci, po wgląd do księgi zgonów, jako zstępny w linii prostej masz prawo do obejrzenia tego aktu w księdze, o ile stan księgi na to pozwala, możesz zrobić zdjęcie strony księgi lub poprosić o xero. W księgach na dole zazwyczaj są przypisy gdzie i kiedy zmarły się urodził i wziął ślub. (przykładowo pradziadek zmarł w szpitalu w Chorzowie, pochowany jest na cmentarzu w Bytomiu, udajesz sie do USC Chorzów). Widząc akt w księdze jest duże prawdopodobieństwo znalezienia punktu zaczepnego.
Akt urodzenia Twojego dziadka 201/20 z 1951r. to faktycznie akt nr 201 z 1920r a odpisany w 1951r., zapewne jeszcze jest w USC, wątpię aby oddali juz do archiwum, więc tak samo możesz poprosić o wgląd do księgi, tu masz sprawę prostą akt nr 201 z 1920roku. Więć najszybciej osobista wycieczka i 2 wnioski o wgląd lub kopię aktu z księgi dla osoby uprawnionej do uzyskania aktu stanu cywilnego. Być może bedziesz potrzebował też akt ur swój i np. ślubu rodziców aby dojść do dziadka i pradziadka, by udowodnić Twoje pokrewieństwo w linii prostej.

Pozdrawiam Bogusław.