Odpowiedz do: BUJAKÓW k. Mikołowa

Strona główna Fora Źródła genealogiczne BUJAKÓW k. Mikołowa Odpowiedz do: BUJAKÓW k. Mikołowa

#29973
zygmunt
Użytkownik

Dzień dobry,

Anna Kowol v.Basista to moja 3x prababka.
1. W akcie zgonu jej męża (1889) napisano, że urodziła się w w Paniowach, z nieznanych rodziców.
2. Zmarła w Piotrowicach w 1859 roku, w wieku ok. 40 lat
3. Moją 2xprababkę urodziła w 1939 roku, w Paniówkach, będąc w małżeństwie z Tomaszem Brzozokiem.
4. Do 1841 (wtedy już mieszkali w Piotrowicach) nie znalazłem ich aktu ślubu ani aktów chrztu ich innych dzieci (w Bujakowie ani w Genetece)
5. Drzewo genealogiczne jest udostępnione na FS
6. W księgach Bujakowa nie ma innej (Jo)Anny, która mogłaby być nią, niż córka Bernarda Kowola vulgo Basisty i Katarzyny Połap z 1815 roku.

Zważywszy na post Andrzeja (dziękuję bardzo; wygląda jednak na to że ślub musiał być w Paniówkach w 1838) wydaje się, że nie będę w stanie potwierdzić informacji, że (Jo)Anna, córka Bernarda Kowola vulgo Basisty i Katarzyny Połap jest moją 3xprababką. Niniejszym więc przyjmuję, że nią jest!
Witam więc z radością moją nową krewną! To już chyba 7 czy 8 osoba na tym forum, która okazuje się moim krewnym. Śląsk jest mały 😉 a ja się bardzo cieszę!
Mam w związku z tym 3 pytania do Gabrysi 😉

1. Czy udało się znaleźć inne niż akt zgonu Teresy Kowol informacje na temat przodków Bernarda Kowola (ojciec: Bartholomeus Kowol z Chudowa, zmarły ok. 1814)
2. Na temat Katarzyny Połap mam tylko informację, że wyszła za mąż na Bernarda Kowola w roku 1814, no i akty chrztu ich dzieci 🙁
3. Można się dowiedzieć, którego z dzieci Bernarda Kowola jesteś potomkiem?

Co do Tomasza Brzozoka, to ze smutkiem stwierdzam, że mało prawdopodobne jest zidentyfikowanie jego przodków, jako że do 1841 roku nie znalazłem żadnych śladów informacji o nim w aktach Bujakowa, choć kilka innych osób o nazwisku Brzozok się tam przewija 🙁

Serdecznie pozdrawiam,

Zygmunt