Poszukiwani Szynowscy

Strona główna Fora Poszukiwania Poszukiwani Szynowscy

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #37125
  MSzynowski
  Użytkownik

  Witam
  Poszukuję swoich pradziadków – Augustyna Szynowskiego i Julii z domu Borzucki (Bozutzky?). Pradziadkowie pochodzą z Dąbrówki Małej. Pradziadek urodził się w 1901 roku i mieszkał w Dąbrówce Małej, zmarł 25.11.1971 r. i pochowany jest wraz z drugą żoną, Wandą, w Bogucicach na cmentarzu Bonifratów. Niestety, o prababci wiem tylko tyle, że była jego pierwszą żoną i że zmarła przedwcześnie. Nie mam żadnych o niej danych.
  Wystąpiłem natomiast do USC w Katowicach, czy nie posiadają ich akt zgonu, małżeństwa i/lub urodzenia – czekam na odpowiedź.
  Zdigitalizowane księgi metrykalne w parafii w Bogucicach nie obejmują interesującego mnie okresu czasu. Nie mam kontaktu z rodziną od strony pradziadka, a najstarsi żyjący pamiętają jedynie bardzo wczesny okres dziecięcy i fakt, że pradziadek miał trzech braci i prawdopodobnie siostrę.
  Dopiero zaczynam przygodę z genealogią, niestety pamięć o tej części rodziny ze względu na różne perypetie się zatraciła.
  Będę wdzięczny za pomoc, jeśli ktoś w rodzinie miał przodków o takim nazwisku (Szynowscy mogli być różnie zapisywani, a nazwisko do dziś jest często mylone, np Szynkowski, Szymowski).

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.