Dodawanie podpisu

W środowisku genealogów przyjęła się taka zasada, że posty które umieszczamy na forach genealogicznych powinno się podpisać chociażby imieniem, a najlepiej imieniem i nazwiskiem. Chyba, że nasz login już składa się z imienia i nazwiska.

Jednak często pojawiają się pytania co zrobić jeżeli przy rejestrowaniu się do naszej strony podaliśmy login, który bardziej przypomina ciąg przypadkowych liter i cyfr, niż nasze imię. Istnieją dwie możliwości:

1. Dodanie do naszego profilu imienia, nazwiska lub pseudonimu

Niezależnie od tego jaki jest nasz login do strony GTG Silius Radicum to nazwa naszego profilu na stronie może być dowolnie zmieniona. Wówczas zmieni się także nazwa, która jest wyświetlana przy każdym poście na forum.

Aby tego dokonać należy kliknąć na znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu przycisk „Witaj [nazwa użytkownika]”. Wówczas zostaniemy przeniesieni do strony na której możemy edytować nasz profil.

 

Spośród dostępnych opcji najbardziej będzie nas interesował dział „Podpis”. Znajduje się w nim rubryka „Nazwa użytkownika”, czyli nazwa jaką używamy do zalogowania się na stronie. Jest ona podawana przez nas przy rejestracji i nie można jej zmienić. Jednak poniżej znajdują się trzy kolejne rubryki: imię, nazwisko oraz pseudonim. Mogą być one dowolnie przez nas edytowane. Znów to jaka nazwa będzie się wyświetlać na forum będzie zależała od tego, co wybierzemy w rubryce „Przedstawiaj mnie jako”. Znajdują się tam różne kombinacje, które wybieramy z rozwijanego paska.

 

Po wybraniu odpowiedniej opcji należy tylko kliknąć na znajdujący się u dołu strony przycisk „Zaktualizuj profil” i gotowe.

2. Dodanie podpisu w stopce

Drugim sposobem na to, aby być podpisanym pod każdym postem na forum jest dodanie odpowiedniej informacji w stopce. Aby to zrobić musimy podobnie jak w powyższym przypadku kliknąć na znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu przycisk „Witaj [nazwa użytkownika]”. Wówczas zostaniemy przeniesieni do strony na której możemy edytować nasz profil.

W tym przypadku najbardziej będzie nas interesował dział „Your Forum Signature”. Możemy tu wpisać swoje imię, imię i nazwisko, a nawet jakaś krótką wiadomość, która będzie wyświetlała się pod każdym naszym postem na forum.

 

Po zakończeniu wpisywania należy tylko kliknąć na znajdujący się u dołu strony przycisk „Zaktualizuj profil” i gotowe.