Dołącz do nas!

Towarzystwo Silius Radicum tworzą jego niezwykli członkowie, dziś jest nas ponad 70 osób. Służymy sobie wzajemnym wsparciem w poszukiwaniach, czerpiemy wiedzę od zapraszanych prelegentów, wymieniamy doświadczeniami oraz dzielimy zgromadzonymi materiałami. Członkostwo daje także możliwość uczestniczenia także w wycieczkach i warsztatach, korzystać ze zbiorów bibliotecznych czy regularnie otrzymywać wewnętrzny biuletyn z genealogicznymi nowinkami. 

Ponad to realizujemy projekty mające na celu rozpowszechnianie genealogii:

  • digitalizujemy i udostępniamy księgi metrykalne z zasobów AP Katowice
  • indeksujemy księgi metrykalne wspólnie z Geneteką
  • prowadzimy projekt genealogii genetycznej SILESIA
  • prowadzimy genealogiczne prelekcje, warsztaty, a także udzielamy porad
  • uczestniczymy w konferencjach oraz wydarzeniach tematycznych
  • spotykamy się na organizowanych wycieczkach i integracjach
  • wspieramy inicjatywy genealogiczne naszych członków i sympatyków

Z przyjemnością zobaczymy się z Tobą podczas naszych cyklicznych spotkań! Nie musisz być członkiem stowarzyszenia, wstęp jest  niezobowiązujący i bezpłatny. Informacje o terminach udostępniamy bieżąco na naszej stronie głównej. Wtedy też możesz wypełnić deklarację członkowską i zostać członkiem naszego Towarzystwa.

Dołącz do nas!

Spotkania GTG „Silius Radicum” odbywają się w siedzibie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie („skansen”) przy ul. Parkowej 25.

Zapraszamy w każdy 3. poniedziałek miesiąca za wyjątkiem lipca i sierpnia, a w przypadku wypadającego w tym dniu święta spotkanie odbędzie się w następujący po nim poniedziałek.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu:

siliusradicum@wp.pl
(lub za pośrednictwem formularza kontaktowego na dole strony)