Ancestry.de vs Ancestry.com

Strona główna Fora Poszukiwania Ancestry.de vs Ancestry.com

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #25799
  ursusek
  Użytkownik

  Witam.Może to głupie pytanie ale czy Ancestry.de oraz Ancestry.com to bliżniacze potrale ?.Mam na myśli to czy są tam identyczne dokumenty czy to zupełnie odmienne portale ?.Wykupiłem na Ancastry.de abonament na miesiąc i znalazlem trochę interesujących mnie aktów.Nie znalazłem niestety aktów zgonu praprapra dziadków którzy zmarli na 99% w Bytomiu (na akcie zgonu prapradziadka jest wpis że jego matka zmarła i zamieszkująca ostatnio w Bytomiu.).Na Ancestry.de teoretycznie powinny być te akty zgonu,ale ich nie ma.W 1902 roku już nie żyli,w latach 1875-1880 rodziły się jeszcze ich dzieci w Świętochłowicach,większość tych dzieci zmarła.Czy jest szansa że na Ancestry.com znajdę te akty zgonu ?.

  #25805
  Pyjter
  Użytkownik

  Ancestry.de to niemiecka filia tej amerykanskiej organizacji. tym samym musi tez przestrzegac niemieckich przepisow archiwizacji ( 110 lat od urodzin , 80 lat od slubu i 30 lat od smierci ) .
  poza tym nie wydaje mi sie zeby byly jakies roznice.
  Radze ( po wielu latach uzytkowania ) probowac roznych ” chwytow ” – czesto zdarza sie dodanie nazwy miasta badz tez np. rezygnacja z podania imienia badz cos w tym stylu owocuja calkiem inna lista nazwisk …!

  #25809
  ursusek
  Użytkownik

  Przy poszukiwaniu innych aktów doszedłem że często pomagają „różna kombinacje”,ale w przypadku moich krewnych nie ma efektu.Najgorsze jest to że nie znam ich dat urodzenia,ani daty małżeństwa.Mam tylko informację na stronie online.ofb.de.Mój prapradziadek był nieślubnym dzieckiem,na aktach które odnalazłem często pisze Franz Wittek vel Weiss.Jego rodzice wzieli gdzieś (nie wiem gdzie) ślub,bo w Świętochłowicach gdzie mieszkali,gdzie rodziły się ich dzieci w aktach urodzeń pisze że rodzicami są Franz i Elisabeth Weiss (Nazwisko panieńskie Wittek).Mam tylko te informacje niestety – https://online-ofb.de/famreport.php?ofb=nassiedel&ID=I16512&nachname=WITTEK&lang=de

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 6 months temu przez ursusek.
Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.