Dokumentacja dotycząca zatrudnienia

Strona główna Fora Źródła genealogiczne Dokumentacja dotycząca zatrudnienia

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #11627
  jagienka
  Użytkownik

  Wysłałam do instytucji X przechowującej akta dawnej kopalni w tym akta jej pracowników o wykonanie kopii dokumentacji pracowniczej mojego dziadka i mojego pradziadka, którzy w tej kopalni byli zatrudnieni przed 1939 i w czasie wojny. Obydwoje już nie żyją jeden zmarł jeszcze przed 1939r. a drugi w latach 90. Podanie podpisała moja mama czyli córka jednego z nich i wnuczka. I otrzymała odpowiedź odmowną, że ze względu na ochronę danych osobowych takie dokumenty nie mogą jej zostać udostępnione, chyba, że na wniosek organu np. sądu.
  Czy to nie jest nadinterpretacja ustawy o ochronie danych osobowych? Czy ktoś może miał podobny problem? Proszę o sugestie.

  • Ten temat został zmodyfikowany 5 years, 5 months temu przez Ewa Granieczny.
  #11631
  Janek1959
  Użytkownik

  witam,
  nie wiem w jakim miescie Pani zalatwiala te sprawy. Ja osobiscie zlozylem wniosek w Bytomiu o wydanie mi szczegolow pracy w kopalni gdzie pracowal moj dziadek. Odpisali ze mam talko przedlozyc kserokopie zgonu dziadka i wydali mi zaswiadczenie gdzie, kiedy, i na jakim stanowisku pracowal dziadek w tej kopalni. Aha to bylo rok temu.
  pozdrawiam

  #11632
  jagienka
  Użytkownik

  Podanie składałam w Katowicach. W odpowiedzi nie było informacji o uzupełnieniu dokumentów np. aktów zgonu tylko całkowita odmowa ze względu na ochronę danych osobowych.
  Dziękuje za odpowiedź.

  #11638
  Eugeniusz Janota
  Użytkownik

  Witam,

  Tez miałem taką sytuację. Składałem podanie w Katowicach, w instytucji Y [a może Y=X ?].
  Zapłaciłem kilkanaście złotych i otrzymałem kserokopie z akt osobowych mojego nieżyjącego ojca. Kiedy prosiłem o możliwość wglądu w te akta, pani odmówiła mi powołując się na ochronę danych osobowych. Nie miałem siły i ochoty wykłócać się o to. Wiadomo,ze ochrona danych osobowych nie dotyczy osób zmarłych. Myślę, że to taka wygodna wymówka, żeby spławić kogoś, kto przysparza kłopotów i coś chce.
  pozdrawiam.

  #11644
  jagienka
  Użytkownik

  Dziękuję za odpowiedzi. Pan chociaż dostał kopie mama od razu odmowę. Zwrócę się do nich ponownie.

  #11654
  Adam
  Administrator

  Ja osobiście składałem pismo o takie dokumenty do właściciela chyba obecnie wszystkich hut na Śląsku…
  Wcześniej zadzwoniłem i również próbowano mi wmówić że jest ochrona danych osób zmarłych… Nie dyskutowaliśmy tylko poprosiłem grzecznie o wytyczne. Kazano mi wysłać kopię aktów zgonów i pismo do szefa kadr. Po kolejnym telefonie wiem że sprawa będzie pozytywnie rozpatrzona.
  Nie ma siły która by zmusiła zakład pracy do wydania takich dokumentów rodzinie chyba że w sprawie emerytur. Trzeba dzwonić i prosić. Powodzenia
  Adam

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.