Franz Kaschytza z Bogucic

Strona główna Fora Poszukiwania Franz Kaschytza z Bogucic

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #4596
  ehrenfried81
  Użytkownik

  Kolejną zagadką w moich badaniach genealogicznych jest mój prapradziadek Franz Kaschytza, mąż Agnes Wyleżoł, o której pisałem wcześniej. Nie mogę ustalić jego daty i miejsca śmierci.

  Franz Kaschytza urodził się 31.03.1844 w Mysłowicach-Brzezince, syn chałupnika Thomasa K. i Rosalie Goy. Dnia 22.11.1868 poślubił w Bogucicach Agnes Wyleżoł. W akcie ślubu mojego pradziadka z 1897 r. widnieje informacja – syn zmarłego Franza Kaschytzy, również w akcie zgonu mojej praprababki Agnes Kaschytza z domu Wyleżoł z 1901 r. odnotowano, że była wdową. Z powyższych informacji wynika, że zmarł w latach 1870-1897. Niestety w księgach zgonów z Bogucic nie odnalazłem jego zgonu.

  Pozdrawiam

  M. Kaschytza

  #4621
  Eugeniusz Janota
  Użytkownik

  Jeżeli dziadek ożenił się w Bogucicach, to nie musi oznaczać, że tam własnie zmarł. Przykładowo pobliskie Wełnowiec, Józefowiec i Dąb należały wtedy do Parafii Marii Magdaleny w Chorzowie Starym. Rok 1897 to czas, gdy powstały wokół Bogucic inne parafie, więc możliwości jest wiele.
  Przedział czasowy, który Pan podaje, w większości obejmuje lata obowiązywania ksiąg stanu cywilnego.
  pozdrawiam

  #4625
  ehrenfried81
  Użytkownik

  Dziękuję za informacje! Szukałem już w okolicznych parafiach i urzędach stanu cywilnego – niestety bez efektu:(

  Pozdrawiam

  M. kaschytza

  #8155
  ehrenfried81
  Użytkownik

  Witam,

  przeglądając księgi chrztów z Bogucic natknąłem się na dwa wpisy, które bliżej określają datę śmierci mojego prapradziadka Franza Kaschytzy.

  W pierwszym wpisie z dnia 21.08.1870 widnieje informacja Agnes Kaschytza – Materialverwaltersfrau, w drugim odnalezionym wpisie z dnia 15.09.1872 – Agnes Kaschytza, Witwe (wdowa). Obydwa wpisy dotyczą mojej praprababki, która była matką chrzestną.

  Z powyższych wpisów wynika, że mój przodek zmarł w latach 1870 / 1872. Niestety nie widnieje w spisie zmarłych w Bogucicach. Być może ze względu na wykonywany zawód (Materialverwalter-zaopatrzeniowiec) zmarł w innej okolicznej miejscowości?

  Bardzo proszę o informację, jeżeli ktoś znajdzie akt zgonu Franza Kaschytzy.

  Pozdrawiam

  Michał Kaschytza

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.