jak szukac

Strona główna Fora Poszukiwania jak szukac

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #25865
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Przeglądam skany metrykalne w Archiwach Państwowych.Np.Katowice Dąb podane są sygnatury jednostki ale nie ma skanów .Odsyłaja do Wyszukiwarki Pradziad lub szukajwarchiwach.Może Ja cos żle robie.Może ktoś mi pomoże .

  #25866
  ursusek
  Użytkownik

  Niestety w sieci nie ma tych aktów (zeskanowanych).Możliwe że w AP w katowicach są te akty zeskanowane.Nie wiem dlaczego tak się dzieje że niektóre akta są dostepne a inne nie.Niecały rok temu udostepnili akty z Wełnowca,a już dawno były zeskanowane.Może chodzi o to aby tam po prostu przychodzić aby pracownicy mieli pracę w czytelni ?.Nie rozumiem do końca tej polityki.

  #25871
  MrPrezes14
  Użytkownik

  Z tego co wiem, konkretne AP’y nie do końca decydują, które skany zostają załączone w szukajwarchiwach. A przynajmniej taką informację dostałem rok temu z AP Kalisz, gdzie oni pozostałe zdigitalizowane dokumenty wrzucili na własnego dropboxa.

  Pozdrawiam,
  Artur

  Artur

  #25872
  ursusek
  Użytkownik

  W lutym czy marcu zeszłego roku podczas lockdownu AP katowice wrzuciło do bazy szukaj w archiwach między innymi akty z Wełnowca i kilku innych USC.Przypusczam że jakby nie było pandemii to te akta nie byłyby do teraz dostępne.Mam wrażenie że to zależy od widzimi sie AP Katowice.

  #25873
  Jerzy z Szarleja
  Użytkownik

  Witam
  Na stronie AP Katowice jest notatka:
  29 grudnia 2020
  W serwisie Szukaj w Archiwach umieściliśmy 26743 skany materiałów archiwalnych wchodzących w skład zespołu archiwalnego nr 12/2625 – Urząd Stanu Cywilnego w Wełnowcu
  Pozdrawiam
  Jerzy

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.