Jakie podjąć dalej kroki ? dla następnych działań.

Strona główna Fora Poszukiwania Jakie podjąć dalej kroki ? dla następnych działań.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #5841
  kbochnia
  Użytkownik

  Dzień dobry Państwu,
  Zastanawiam się nad dalszym działaniem i nad dalszymi czynnościami. Chciałem zatem zasięgnąć rady u Państwa jako, co oczywiste, bardziej doświadczonych genealogów i działaczu w tej materii.

  Znajduję się w sytuacji, w której posiadam informację o rodzicach tj. Imię i nazwisko znajdujące się na akcie zgonu. Nie ma tam danych o ich miejscu urodzenia czy też daty narodzin. Jakie czynności powinienem podjąć w takiej sytuacji chcąc zdobyć te dane ? Jakie czynności podejmowaliście Państwo sami w takich sytuacjach ? czy są jakieś „dobre praktyki”, „sprawdzone działania” dla takich sytuacji ?

  Dziękuję,

  #5842
  Damian Jureczko
  Administrator

  Jeśli mamy pomóc to bardzo proszę o więcej szczegółów: imiona, nazwiska, miejsce. A może lepiej wstawić dany akt zgonu. Nie wiem o jaki okres chodzi. Od tego zależy m.in. gdzie należy dalej szukać.W akcie zgonu jest zapewne informacja o miejscu urodzenia danej osoby. Możliwe, że tam odbył się także ślub rodziców. Mamy akt zgonu danej osoby to trzeba znaleźć jej akt urodzenia.
  Damian Jureczko

  #5845
  kbochnia
  Użytkownik

  W linku załączam akt zgonu, widnieją na nim imiona rodziców Józef i Anna Bochnia z. Kempa. Chciałbym uzyskać informację o ich rodzicach. Rozumiem, że to już tylko w archiwum ? Poprzez zapytanie czy też osobiste stawienie się i szukanie ? Jakie działania Państwo podejmują dla takich sytuacji ?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 years, 1 month temu przez kbochnia.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #5848
  Damian Jureczko
  Administrator

  Z dokumentu wynika, że nr aktu urodzenia to 84/1911. W USC Zabrze łatwo go będzie odnaleźć. Poprosiłbym o skan tego aktu lub ksero. Możliwe, ze będzie coś o ślubie rodziców, ale ja poszukałbym na stronie familysearch

  . Proszę przejrzeć Zabrze od 1910 roku wstecz i szukać dzieci tej pary , lub ślubu Józefa Bochnia i Anny z domu Kempa
  To długie i żmudne poszukiwania, ale na tym polega własnie genealogia;)

  Myślę, że warto zadzwonić do USC w Zabrzu…

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 years, 1 month temu przez Damian Jureczko.
Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.