Karty meldunkowe, zameldowanie,

Strona główna Fora Poszukiwania Karty meldunkowe, zameldowanie,

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #19019
    kbochnia
    Użytkownik

    Dzień dobry,
    Poszukują kart meldunkowych, zaświadczeń zameldowania, volkslisty. Okresy: do 1945 oraz Lata 1944 – 1962 z obrębu Ruda Śląska, Zabrze, Wielkie Hajduki gdzie znajdę te dokumenty poza AP w Katowicach ? Na ten moment, nie wiem czy te dokumenty znajdują się w AP Katowice. Ktoś z Was miał styczność z takimi dokumentami i zna ich lokalizację ?

    Pozdrawiam

    #19024
    ursusek
    Użytkownik

    W AP w Katowicach są jakies dokumenty Volkslisty na 100%,wiem bo sam napisałem do AP zapytanie.Wiem też że te listy bynajmniej z tereny Śiemianowic Śląskich są niekompletne,wiadomo że część zniszczono przed “wyzwoleniem”.Nie wiem jak wygląda sprawa w innych miastach.

    #19025
    Joachim Walenzyk
    Użytkownik

    Volkslista w Zabrzu?W Konczycach Pawlowie i Makoszowach owszem, na pozostalych terenach nie , bo Volkslista obejmowala osoby spoza granic rzeszy,

    #19026
    Artur Paczyna
    Użytkownik

    AP co zasady nie udostępnia archiwaliów z listami. Trzeba wskazać interes prawny lub działalność naukową. Informacja sprzed jakiegoś czasu, więc trzeba byłoby zweryfikować, jak wygląda to teraz. Nadmieniam, że podobnie jest z okresem peerelu, tj. członkami pezetpeer, esde, itp.

    Artur

    Jedną tylko wypowiadam prośbę do ludu śląskiego, by pozostał wierny swym zasadom chrześcijańskim i swemu przywiązaniu do Polski.

    Wojciech Korfanty

    #19035
    Adam
    Użytkownik

    Można wysłać zapytanie do AP Katowice co do Volkslist. Trzeba podać wszystkie dane przodków i adresy zamieszkania. Jednak z tego co mi powiedziano to zachowały się tylko szczątkowo. W moim przypadku szukałem ośmiu osób i nie znaleziono nic.
    Co do kart meldunkowych to nie spotkałem się nigdy z żadną. Wg. mnie te dokumenty były makulowane. Może Pan pytać jednak w urzędzie miasta czy coś się zachowało. Jest pełno tematów na ten temat na genealogach.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 months, 4 weeks temu przez Adam.
Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.