Karty meldunkowe, zameldowanie,

Strona główna Fora Poszukiwania Karty meldunkowe, zameldowanie,

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #19019
  kbochnia
  Użytkownik

  Dzień dobry,
  Poszukują kart meldunkowych, zaświadczeń zameldowania, volkslisty. Okresy: do 1945 oraz Lata 1944 – 1962 z obrębu Ruda Śląska, Zabrze, Wielkie Hajduki gdzie znajdę te dokumenty poza AP w Katowicach ? Na ten moment, nie wiem czy te dokumenty znajdują się w AP Katowice. Ktoś z Was miał styczność z takimi dokumentami i zna ich lokalizację ?

  Pozdrawiam

  #19024
  ursusek
  Użytkownik

  W AP w Katowicach są jakies dokumenty Volkslisty na 100%,wiem bo sam napisałem do AP zapytanie.Wiem też że te listy bynajmniej z tereny Śiemianowic Śląskich są niekompletne,wiadomo że część zniszczono przed „wyzwoleniem”.Nie wiem jak wygląda sprawa w innych miastach.

  #19025
  Joachim Walenzyk
  Użytkownik

  Volkslista w Zabrzu?W Konczycach Pawlowie i Makoszowach owszem, na pozostalych terenach nie , bo Volkslista obejmowala osoby spoza granic rzeszy,

  #19026
  Artur Paczyna
  Użytkownik

  AP co zasady nie udostępnia archiwaliów z listami. Trzeba wskazać interes prawny lub działalność naukową. Informacja sprzed jakiegoś czasu, więc trzeba byłoby zweryfikować, jak wygląda to teraz. Nadmieniam, że podobnie jest z okresem peerelu, tj. członkami pezetpeer, esde, itp.

  Artur

  Jedną tylko wypowiadam prośbę do ludu śląskiego, by pozostał wierny swym zasadom chrześcijańskim i swemu przywiązaniu do Polski.

  Wojciech Korfanty

  #19035
  Adam
  Administrator

  Można wysłać zapytanie do AP Katowice co do Volkslist. Trzeba podać wszystkie dane przodków i adresy zamieszkania. Jednak z tego co mi powiedziano to zachowały się tylko szczątkowo. W moim przypadku szukałem ośmiu osób i nie znaleziono nic.
  Co do kart meldunkowych to nie spotkałem się nigdy z żadną. Wg. mnie te dokumenty były makulowane. Może Pan pytać jednak w urzędzie miasta czy coś się zachowało. Jest pełno tematów na ten temat na genealogach.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 9 months temu przez Adam.
Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.