Poszukuję nazwiska

Strona główna Fora Nasze drzewa Poszukuję nazwiska

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #22319
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Poszukuję nazwiska Dziendzierz.Dziendziers.Dziendziech.Mój pradziadek Johann urodzony w Jamach w powiecie Oleśnickim woj Opolskie.Wyemigrował na śląsk.
  W 1880 roku urodziła się jego córka a moja babcia Katarzyna.Nie wiem czy miał inne dzieci .chociaż zgon zgłosił Karol Dziendzierz.Od tej pory nazwisko zanikło.
  Dziadek zmarł Katowicach.Jeżeli ktoś spotkał się z takim nazwiskiem będę wdzięczna
  za każdą informację.

  zuzanna

  #22323
  Alwexis
  Użytkownik

  Witam!

  W USC Katowice-Załęże w roku 1900 ślub bierze Michał Żurek i Katarzyna Dziendziesz, to pewnie Twoi dziadkowie, niżej zdjęcie ślubu.

  W Załężu w 1899 ślub bierze jeszcze Robert Krypczyk z Johanną Dziendziesz (urodzona 12.05.1874 w Michałkowicach, rodzice Johann i Maria Macha) a w 1906 r. Johann Kopietz z Karoliną Dziendziesz (urodzona 06.11.1882 w Bytkowie, rodzice Johann i Maria Matuschek)

  To wszystko co znalazłem z tym nazwiskiem, mam nadzieję ze pomogłem

  Aleksander

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #22380
  Hyno
  Użytkownik

  Widzę że szuka Pani tego nazwiska już od dawna na wielu portalach, wygląda na to że to nazwisko po prostu wymarło, na stronach “nazwiska-polskie.pl” i “mapa nazwisk” nie ma takiego nazwiska, jednak w księdze adresowej miasta Katowice z lat 1935/36 zanotowany jest Karol Dziędzierz, emeryt, zamieszkały na ul.Bocheńskiego 7.

  Co do Johanna to już tutaj pisałem że urodził się w powiecie Olesno Śl., parafia Gorzów Śl.
  Johann poślubił w 1869 Mariannę Gohly (Goły) w Kozłowicach, powiat Olesno Śl. parafia Gorzów Śl. i w tym małżeństwie miał przynajmniej jedną córkę.

  Co do Marii Matuszek to na portalu MyHeritage są trzy wersje jej pochodzenia i nie wiadomo gdzie się urodziła ani kiedy i gdzie poślubiła Johanna.

  #22382
  Prestidigitator
  Użytkownik

  Serdecznie dziekuję za te informacje.Michał i Katarzyna to rodzice mojego ojca.to wiedzialam na pewno>Z kolei Johann Kopietz i Karolina Dziendzierz,teraz wiem dzięki temu że napisałeś imiona rodziców na Genetyce nie ma rodziców napisanych.Z tego wychodzi że Karolina i Katarzyna to siostry,obie urodzone w Bytkowie.
  Karol Dziendzierz .wiem o nim z ksiegi adresowej ale nie mam pojęcia czy to ten sam
  Karol ,który zgłosił zgon Johanna Dziendzierza.Mozliwe, ze to ktoś z rodziny z rodziny ponieważ w księdze z 35 roku napisane jest EMERYT,plus minus mialby ok 67 lat .A Johann mieszkał przed śmiercią na Moltkestr?czy jakos tak obecnie to jest gliwicka numer43 na Załężu.O Mariannie Goły nigdy nie słyszałam ale to już wątek który warto zbadać.Co do Marii Matuszek też mi się wiele nie zgadza.Akt urodzenia mi przysłali i niby wszystko się zgadza ur4.05.1845 Sophienberg a ze starych notatek mego Ojca wyczytałam że ur 15.03 1840,miejsce urodzenia nieznane.Na akcie zgonu napisane ur. w Kozłowicach imię matki Julia.Natomiast na akcie .Zagadkowe to bardzeoryginalnym ur.widnieje matka Johanna Eisner.Dziękuje Ci Hyno iAlwexis za tak interesujące informacje Zuzanna Romejko

  #22383
  Alwexis
  Użytkownik

  Pani Zuzanno, chciałbym jeszcze nawiązać do mojego posta – w 1874 roku w Michałkowicach jest zgon Rosalie Dziendzierz, z tych samych rodziców, urodzonej w Kostelitz (Kościelice) powiat Olesno, lat 3. Wskazywało by to na to, ze ślub Johanny Dziendzierz o którym wspomniałem wcześniej był zapisany z błędem przy nazwisku jej matki i jest to również siostra Karoliny i Katarzyny. Po drugie, zważywszy na wiek zgonu, rodzina przeprowadziła się z Kościelic do Michałkowic miedzy 1870 – 1874.

  Karolina urodzona w 1882 w Bytkowie, ma w akcie że zmarła 18 sierpnia 1966 r. w Katowicach.

  Załączam zgon tej Rosalii oraz akt urodzenia Katarzyny z 1880 r.

  Pozdrawiam

  Aleksander

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.