Rodzina von Stolarski – Tarnowskie Góry

Strona główna Fora Poszukiwania Rodzina von Stolarski – Tarnowskie Góry

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #18130
  Historyk85
  Użytkownik

  Witam Szanownych Forumowiczów!

  Ostatnio w trakcie swoich poszukiwań genealogicznych na Opolszczyźnie, trafiłem na zapis ślubu mojego przodka z Marianną, córką Pana von Stalarski von Lasowitz bei Tarnowitz. Wspomniany ślub miał miejsce 31 stycznia 1803 r. w Kamieniu Śląskim (niem. Gros Stein).

  Dzięki dostępnym na stronie GTG oraz Geneteki indeksom, udało mi się ustalić, że ojcem w/w Marianny, był najprawdopodobniej Franz von Stolarski myśliwy okręgowy z Lasowic, którego córka Antonia 28 lipca 1802 r. w Starych Tarnowicach wzięła ślub.

  Idąc tym tropem, znalazłem ślub wdowca Franza von Stolarski z panną Magdaleną von Krzanowski z 10 lipca 1791 r. (Par. Tarnowskie Góry), a także chrzty dzieci z tego związku: Johann Martin 1793 (Tłuczykont); Joseph 1796 (Pniowietz); Peter Ferdinand 1799 (Pniowietz).

  Nie udało mi się jednak na FamilySearch odszukać chrztów Marianny i Antoni, które byłyby córkami z wcześniejszego związku Franza. Marianna w chwili ślubu miała 20 lat, więc urodziła się około 1782 r., zaś Antonia około 1784 r.?

  Zaznaczam, że nie zaglądałem jeszcze do opracowania Szlachta Górnośląska, ale obawiam się, że nie będzie tam danych z przełomu XVIII i XIX wieku. Stąd moje pytanie/prośba do forumowiczów mających doświadczenie w poszukiwaniach na tym obszarze, i którzy może coś wiedzą na temat rodziny von Stolarski (Stalarski), o pomoc.

  Pozdrawiam:
  Andrzej

  PS. W tym miejscu chciałbym również podziękować Autorowi/Autorom indeksów z Tarnowskich Gór i Starych Tarnowic za ich powstanie i udostępnienie.

  #18166

  Szanowny Panie,
  Poproszę o kontakt mailowy. Mój adres to r-krawczyk131@wp.pl
  Pozdrawiam
  R.W.Krawczyk

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.