szlachta z dawnych parafii : Siewierz , Sączów , Koziegłowy , Koziegłówki

Strona główna Fora Historia szlachta z dawnych parafii : Siewierz , Sączów , Koziegłowy , Koziegłówki

Otagowane: 

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #26645
  Marzena A.M.
  Użytkownik

  Witam Serdecznie
  W związku z planowanym przeze mnie napisaniem obszernej monografii dawnych parafii moich przodków zbieram informacje z różnych dziedzin aby innym osoba poszukującym też pomóc . Dzisiaj zwracam się do Was z pytaniem o szlachtę z terenów Księstwa Siewierskiego , a w szczególności interesują mnie stare parafie oraz dawne ich tereny czyli : Siewierz , Sączów , Koziegłowy , Koziegłówki .
  Wiem że w Żelisławicach był ród Zalassowskich . Dworki były w : Pińczyce , Krusin , Rzeniszów , Koziegłówy , Koziegłówki , Sączów , Markowice i Ożarowice oraz Brudzowice i Boguchwałowice . A rody takie jak Lisowie , Bontani , Zalassowscy , Zekwipiór , Kawetcy , oraz inni ale nie wiem jaki tytuł czy posiadłość gdzie posiadali .
  Interesuje mnie każda wieś czy miasto co leżały w dawnych tych 3 parafiach a bardziej podlegały kiedyś . Interesują mnie panowie czyli szlachta od samego założenia aż do końca panowania szlachty na danych terenach .
  Za wszelka pomoc dziękuje .
  Oprócz informacji o szlachcie z danych terenów interesuje mnie też ich dworek czy się zachował czy nie czy jest jakaś rycina czy nie ma lub opis albo gdzie był ten dworek .
  O rodzie Zalassowskich wiem dużo mogę innym pomóc więc informacji o tym rodzie podziękuję .

  Marzenia 🙂

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.