Annastasia Merich

Strona główna Fora Poszukiwania Annastasia Merich

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #15696
  Maciej Makula
  Użytkownik

  Dzień dobry

  Wśród moich przodków pojawia się Annastasia z.d. Merich. Nie znam miejsca ani dat urodzin, ślubu i zgonu. Po raz pierwszy pojawia się w zapisach ksiąg metrykalnych parafii Kostenthal (Gościęcin) w 1814 roku jako żona Josepha Makuli i matka Johanna. Kolejny wpis – tym razem Slawentzitz (Sławięcice) to 1825 r. przy śmierci Josepha. Dalej rodzina (syn) przenosi się do Przyszowic (Preiswitz), gdzie w 1843 roku bierze ślub. Annastasia pojawia się jeszcze jako spadkobierczyni drugiego syna Josepha Makuli (zmarłego w Przyszowicach w 1847 roku). W Przyszowicach do 1870 roku nie ma wpisu o jej zgonie. Ani Sławięcice ani Gościęcin nie mają wpisów o ślubie w okresie -10 lat od daty narodzin pierwszego syna.

  Ancestry.de nie pokazuje w zasadzie żadnych osób o takim nazwisku z Opolszczyzny. Księgi metrykalne z rejonu Kostenthala (czyli pierwszego wpisu) też nie wymieniają nikogo takiego. Familysearch (wyszukiwarka) również jest bezradna.

  Analizowałem już kwestię wadliwego zapisu (Melich, takie nazwisko występuje w okolicy K.Koźla). Ale pisownia przez „r” występuje w trzech niezależnych źródłach.

  Czy ktoś napotkał na takie nazwisko?

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.