Emanuel Świątek ur 1852 szukam

Strona główna Fora Poszukiwania Emanuel Świątek ur 1852 szukam

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #14911
  Andrzej-cz
  Użytkownik

  Szukam jakichkolwiek informacji o rodzinie Świątków. Wg informacji zebranych od rodziny Emanuel Świątek urodził się w 1852 w Reptach. Przejrzałem wszystkie księgi kościelne w Archiwum Diecezjalnym w Gliwicach i nie ma śladu nie tylko o Emanuelu ale w ogóle o rodzinie Świątków. Wiem ze skończył szkołę górniczą w Tarnowskich Górach. czy jest może gdzieś dostępna lista absolwentów? W 1890 pracował już poza Śląskiem w Gwarku koło Przysuchy. Szukam jakiegokolwiek punktu zaczepienia.
  pozdrawiam
  Andrzej Czerski

  #14912
  Adam Peter
  Użytkownik
  #14915
  Andrzej-cz
  Użytkownik

  Witam
  Dziękuję bardzo. Niestety nie znalazłem tam Emanuela Świątka (pod żadna fonetyczna wersja nazwiska) . Tracę już nadzieje. Około 1880 roku Emanuel Światek pracował jako zawiadowca kopalń rudy żelaza w kopalniach Pana Dębińskiego w Przysusze. Czy ma ktoś pomysł gdzie znaleźć dokumenty związane z uprawnieniami górniczymi to będę wdzięczny.
  AGH w Krakowie wtedy nie istniało ( to mój drugi ślad z opowieści rodzinnych) wiec chyba Tarnowskie Góry były jedynym miejscem gdzie takie uprawnienia mógł zdobyć?
  pozdrawiam
  Andrzej

  #14919
  Gabriela z d. Marek
  Użytkownik

  Witam!

  A Emanuel miał żonę Paulinę?

  Gabrysia

  #14922
  Andrzej-cz
  Użytkownik

  Witam
  Emanuel miał żonę Salomee z domu Nejman. Emanuel wyjechał ze Ślaska do Kielc (nie wiem z jakiego powodu i kiedy). Salomea Nejman najprawdopodobniej pochodziła z Kielc. Razem już jako małżeństwo zamieszkali w Przysusze. W tym miejscu rodzą się ich dzieci. Pierwsze w 1882. Tu pojawia się jedyny ślad w dokumentach (na stronie genetyka. genealodzy). Akty urodzenia dzieci (między innymi mojej prababci).
  Najbardziej zastanawiający jest kompletny brak osób o tym nazwisku z okolicach Rept. Prawdopodobnie w opowieściach rodzinnych jest jakieś przekłamanie. Nie mogę znaleźć zatem punktu zaczepienia dla dalszych poszukiwań. Ale musiał mieć uprawnienia górnicze bo widziałem zdjęcia jak wizytował kopalnie. A w tamtych czasach chyba ilość osób z uprawnieniami górniczymi w Polsce nie byłą zbyt wielka. Na pewno pochodził ze śląska bo z innych źródeł mogę w tym temacie mieć praktycznie 100 % pewność
  pozdrawiam
  Andrzej

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.